Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
321.390
0.20%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  CHP heyeti Yüksekova’da

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyeti, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde insanlarla bir araya gelip, sorunlarını dinledi.
  • İHA
  • 30.11.2016 - 16:52
  CHP heyeti Yüksekova’da

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Grup Başkan Vekili Levent Gök, İstanbul milletvekilleri Onursal Adıgüzel ve Gülay Yedekçi, Balıkesir Milletvekili Namık Havutçu ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ’dan oluşan heyet, uçakla Yüksekova Selahattin Eyyubi Havaalanı’na geldi.

  Burada CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı ve partililer tarafından karşılanan CHP heyeti, ilk olarak CHP Yüksekova İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

  CHP heyeti Yüksekova’da #1

  “SORUNLARI ÇÖZMEYE TALİBİZ”

  Sorunların demokrasiyle çözülebileceğini söyleyen Gök, "Burası da Türkiye’nin diğer yerleriyle aynı olmalı. CHP olarak Türkiye’nin demokrasi ve insan haklarında daha ileriye gitmesi için çalışacağız. Ülkemize barış getirecek çözümler üretmeliyiz. Biz buralara daha çok gelip gideceğiz. Barış içinde konuşarak sorunları çözeceğiz. Bunu yapacak siyasi irade ve gücümüz var. Bunu el ele vererek yapacağız. Sorunları çözmeye talibiz" ifadelerini kullandı.

  ESNAF "BARIŞ İSTİYORUZ" DİYEREK AĞLADI

  CHP heyeti, daha sonra esnaf ziyaretine çıktı. Cengiz Topel Caddesi üzerinde geniş güvenlik önlemleri altında dolaşan CHP’liler, vatandaşla uzun uzun sohbet etti. Bu sırada Grup Başkan Vekili Levent Gök’e ağlayarak sarılan 50 yaşındaki Ömer Balin, "Ne olur bu kanı durdurun. Her gün cenaze geliyor. Televizyonu izleyemiyoruz. Kardeş kanı akmasın. Barış istiyoruz" diye konuştu.

  CHP heyeti Yüksekova’da #2

  CHP'Lİ VEKİL VİDEO KAYDI ALDI

  İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel ise, geçen yıl TOMA’nın altında kalarak hayatını kaybeden Hasan Han’ın oğlu Ekrem Han’ı dinledi. Babası ölen Han, olay yerinin keşfini yapan ve cep telefonuyla kaydeden Milletvekili Adıgüzel’e, "Babamı öldüren polise diğer polisler destek çıktı. Burada adalet, savcı yok. Bu olayın kapatılmasını istemiyoruz" dedi.

  Milletvekili Adıgüzel ise görüntüleri ilgili yerlere ileteceğini söyledi.
  CHP heyeti, STK temsilcileriyle basına kapalı olarak görüştü.


  Görüş Bildir