Euro
9.4891
0.36%
Dolar
7.855
0.3%
Altın
461.62
1.05%
Borsa
1.325
0.02%
Bitcoin
149.416
-0.04%
9ºC
İstanbul
Bulutlu 9 C
  CHP: İstanbul'da küsmek yok

  CHP: İstanbul'da küsmek yok

  Yerel seçimlerde İstanbul'u isteyen Gürsel Tekin ile Mustafa Sarıgül için kamuoyu yoklaması yapılacak.
  • 19.10.2013 - 09:26

  CHP: İstanbul da küsmek yok #1

  Yerel Seçim heyacanı CHP'de tam gaz devam ediyor. İstanbul adayını henüz belirlemeyen CHP, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül arasında mekik dokuyor.

  'KÜSMEK YOK'

  Partiden ihraç edilen Sarıgül'ün partiye dönüş başvurusunu Kasım başında yapacağı konuşuluyor. Sarıgül için 60 kişilik PM'de karar alınacak. Kararın az bir fire ile, olumlu çıkması bekleniyor.

  Daha önce 'Ben de varım' diyen Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin de İstanbul adaylığını resmen açıklayacak. İki isim arasında yarış sürerken, CHP Genel Merkezi, İstanbul'da kimin aday gösterileceğine geniş çaplı bir kamuoyu yoklaması ile karar vermeyi hedefliyor. Gazeteport'un haberine göre; CHP'nin kayıtlı üyeleri ve vatandaşlar arasında yapılacak 2 ayrı yoklamada, kim daha çok kabul görürse İstanbul adayı olacak. Diğer aday adayları da 'Küsmeden' belirlenen isim için seçim sürecinde katkı sağlayacak.

  SARIGÜL İÇİN GİZLİ OYLAMA

  Geçmişte partiden ihraç edilen Sarıgül'ün yeniden CHP'li olması için parti tüzüğünün 75. maddesi işletilecek. Bu madde şöyle:
  'Kesinleşen cezaları bağışlama yetkisi Parti Meclisi'nindir. Parti Meclisi bağışlama yetkisini ceza alanın yazılı isteği üzerine ve disiplin kuruluna gönderen örgüt yönetim biriminin görüşünü alarak kullanır. Merkez Yönetim Kurulu bağışlama isteyenin yazılı başvurusu üzerine, isteği disiplin kuruluna gönderen örgüt yönetim biriminin görüşünü de alarak, disiplin dosyası ile birlikte Parti Meclisi'ne sunar. Parti Meclisi kararını gizli oylama ile verir.'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir