Euro
10.1743
0.13%
Dolar
8.6669
0.03%
Altın
491.62
0.01%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
375.353
-8.38%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  CHP, LGBTİ yürüyüşüne sahip çıktı

  CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, LGBTİ bireylerinin yapacağı onur yürüyüşüne sahip çıkarak "Aynı olmayacağız, farklı olacağız" dedi.
  • İHA
  • 15.06.2016 - 17:20
  CHP, LGBTİ yürüyüşüne sahip çıktı

  chp

  CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Toplantısı’nın gündemini Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı.

  "Birkaç gün sonra gerçekleşecek olan LGBTİ bireylerinin yapacağı onur yürüyüşüne karşı bir mafya grubu çıkmış bu yürüyüşe engel olacağını açıkça ifade ediyor" diyen Böke, sözlerine şöyle devam etti:

  BİZLER AYNI DEĞİL FARKLI OLACAĞIZ

  "Buradan Türkiye’nin hukuk kurumlarına sesleniyoruz, bizler aynı değil farklı olacağız. Farklılıklarımızın savunulmasının yükümlülüğü devlet kurumlarındadır. Bu sorumluğu göstereceklerini diliyoruz. Ancak gösterip göstermeyecekleriyle ilgili takipte olacağımızı da açıkça ifade ediyoruz. Aynı olmayacağız, farklı olacağız.

  FARKLILIKLARIMIZLA BİRLİKTE BARIŞ İÇİNDE YAŞAYACAĞIZ

  Farklılıklarımızla birlikte barış içinde yaşayacağız. Bu düzeni sağlayacak devlet kurumlarının inşası içinde biz CHP olarak zaten 93 yıldır gösterdiğimiz sorumluluğu göstermeye devam edeceğiz. Tek bir yurttaşımızın farklılığından dolayı hakarete uğramasına, haklarında nefret söylemine maruz bırakılmasına, bu sebeple tehdit edilmesine asla seyirci kalmayacağız.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir