Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
322.797
-2.10%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

    CHP lideri: Savcıyı görevden siyasi iktidar aldı

    CHP lideri Kılıçdaroğlu, MİT'çileri ifadeye çağıran savcının görevden alınmasını siyasi iktidara bağladı.
    • 12.02.2012 - 19:59
    CHP lideri: Savcıyı görevden siyasi iktidar aldı

    CHP lideri: Savcıyı görevden siyasi iktidar aldı #1

    CHP Genel Başkanı, savcının görevden alınmasına, siyasi iktidarın müdehalesi olduğunu iddia etti. Öte yandan Başbakan Erdoğan'a geçmiş olsun dileklerini gönderdi.

    Muğla'nın Milas ilçesinde düzenlenen deve güreşlerini izleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, daha sonra geçtiğimiz günlerde hayatını yitiren Bodrum'un Yalıkavak Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Erol Cümert'in eşi Emel ve annesi Münevver Cümert'i evinde ziyaret ederek baş sağlığı diledi. Programında bulunmamasına rağmen beraberindekiler ile birlikte Bodrum Yalıkavak'a giden Kılıçdaroğlu'nun taziye ziyareti yaklaşık 15 dakika sürdü.

    SAVCILARI SİYASİ İKTİDAR GÖREVDEN ALDI

    CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, çıkışta gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumu ile ilgili soruları üzerine, "Sayın Başbakan'ın bir an önce sağlığına kavuşmasını ve görevinin başına dönmesini arzu ederim. En büyük arzularımızdan biri bu. Umuyorum kısa süre içinde görevinin başında olur" dedi.

    Kılıçdaroğlu, MİT mensuplarıyla ile ilgili soruşturmayı yürüten savcının görevden alınmasına ilişkin soru üzerine de, "Cumhuriyet savcısının yaptığı soruşturmadan ötürü görevden alınmasını siyasal iktidarın müdahalesi olarak görüyorum. Bu doğru bir şey değildir. Bir soruşturma varsa soruşturmanın gizlilik içinde yürütülmesi gerekir" ifadelerini kullandı.


    İlginizi Çekebilir

    Görüş Bildir