Euro
10.1394
-0.01%
Dolar
8.6358
-0.13%
Altın
487.14
-0.18%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
410.809
-1.35%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C

  CHP özel birim kurdu

  Seçim öncesi sandık ve seçmen görevlilerine özel eğitim verilecek.
  • 14.04.2012 - 03:15
  CHP özel birim kurdu

  CHP özel birim kurdu #1

  Sandık ve seçmen görevlilerine toplum önünde etkili konuşma, beden dili, hitabet eğitimi ve liderlik sanatının yanı sıra "hafıza teknikleri" öğretilecek

  Seçime yönelik çalışmaları her dönem tartışma konusu olan CHP, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yönetimi için önem taşıyan yerel seçimler öncesi, Seçim Eşgüdüm Merkezi (SEM) kurdu. Merkez yöneticisi, koordinatörü, sekreteri, YSK temsilcileri ve bölge sorumlularından oluşan SEM, Genel Merkez'de 4. katta çalışmalarına başladı.

  CHP, SEM çatısı altında eğitim çalışmalarını da belirledi. CHP il başkanlıkları aracılığıyla sandık ve seçmen görevlilerine, uzmanlar tarafından öğretilecek teknikler dikkat çekti.

  ZORLA BAŞA ÇIKMA EĞİTİMİ

  CHP'nin sandık ve seçmen görevlilerine "toplum önünde etkili konuşma", "etkili iletişim ve beden dili", "hitabet eğitimi" ve "liderlik sanatının" yanı sıra "hafıza teknikleri" de öğretilecek. Hafıza teknikleri "isim ve yüz hafızaları" olmak üzere iki başlık altında anlatılacak. CHP'li görevlilere, "zor insanlarla başa çıkma eğitimi" de verilecek. CHP, "seçim stratejileri" başlığı altında seçim görevlilerine "Türk toplumu ve değerleri" ile "devlet yapılanması"na ilişkin bilgilendirme de yapacak.

  CHP Parti Meclisi'ne sunulan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporunda, SEM çalışmaları ile ilgili olarak, "Önümüzdeki seçimlerde başarılı olabilmek için Türkiye geneli 53 bin 73 mahallede yapılacak sandık / seçmen örgütlenmesi büyük önem arz etmektedir. Önümüzdeki seçimlerde tüm örgütümüzün tek bir vücut halinde ortak hareketini sağlayabilmek amacıyla 7 ana bölge altında 25 alt bölgeden oluşan bir kurumsal örgütlenme yapılanması öngörülmüştür" denildi.

  HEDEF 5 MİLYON ÜYE

  CHP Halkla İlişkiler Birimi, seçim öncesi, üye sayısını artırmaya yönelik eylem planı hazırladı. Buna göre, 974 bin 727 olan üye sayısı, ilk aşamada ülke genelindeki toplam 50 milyon 189 bin 931 olan seçmen sayısının yüzde 10'u oranında artırılacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir