Petrol
77.84
0.87%
Euro
19.5752
-0.07%
Dolar
18.6457
0.07%
Altın
1.068
-0.20%
Borsa
4802
-0.52%
Bitcoin
317.722
-0.23%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  CHP, Öztürk Yılmaz'ın itirazını reddetti

  CHP, Öztürk Yılmaz'ın itirazını reddetti

  CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.
  • Haber Merkezi
  • 16.11.2018 - 14:23

  CHP Grup Disiplin Kurulunun bugün yapılan toplantısında Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın “tedbir kararı” ile ilgili itiraz başvurusu görüşüldü. Toplantıda itirazın reddine, tedbir kararının devamına karar verildi.

  TEDBİR AKRARINA DEVAM

  TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.

  CHP'den yapılan yazılı açıklamada, TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu’nun, bugün yapılan toplantısında, Ardahan Milletvekili Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunun görüşüldüğü, itirazın reddine, tedbir kararının devam etmesine karar verildiği bildirildi.

  ÖZTÜRK YILMAZ'A DİSİPLİN KARARI

  Yılmaz, CHP Grup Yönetim Kurulu'nca "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Bu karar üzerine basın toplantısı düzenleyerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulunan Yılmaz'ın bu ifadeleri nedeniyle ikinci kez "gruptan kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak cezalandırılması" önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevkine karar verilmişti.

  Öztürk Yılmaz'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler VİDEO


  Görüş Bildir