Euro
15.1251
-0.78%
Dolar
13.3182
-0.80%
Altın
787.4950
-1.04%
Borsa
2,064.34
1.09%
Bitcoin
566.210
-1.53%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C

  CHP sıralarına esrarengiz bildiri dağıtan isim

  CHP'nin grup toplantısında sıralara bildiri bırakan gizemli isim ortaya çıktı.
  • 13.06.2012 - 16:10
  CHP sıralarına esrarengiz bildiri dağıtan isim

  CHP sıralarına esrarengiz bildiri dağıtan isim #1

  CHP'nin TBMM'de salı günü yapılan grup toplantısında dağıtılan bir bildiri medyada geniş yer buldu. "Kılıçdaroğlu, ya yeni Anayasa masasını ya da Atatürk'ün partisini terk et" yazılı bildiriyi dağıtan kişi ya da kişilerin kim olduğu ise merak konusu oldu.

  Gerçek Gündem bildirinin kaleme alınması ve dağıtılmasında aktif rol alan Neriman Fidan'a ulaştı. Fidan, "O bildiriyi bir grup arkadaş kaleme aldık. Medyanın dediği gibi (esrarengiz bildiri) değil. Zaten izin alarak dağıttık, görüşlerimizi paylaştık' dedi.

  TBMM'de dağıtılan bildiri hakkında bilgi veren CHP İzmir Üyesi Neriman Fidan, "Bildiri genel başkanın önüne nasıl gitti bilmiyorum. Sanırım bir parti yetkisili (bilgi notu) olarak kendisiyle paylaştı. Kılıçdaroğlu'nun masasına bildiriyi biz koymadık' dedi.

  'TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN İRADESİNİ YOK ETME BELEGESİ'

  Yeni Anayasa'ya ilişkin olarak CHP'nin nasıl bir tutum alması gerektiğini yazılı bir hale getirdiklerini söyleyen Neriman Fidan, şöyle konuştu: "Biz Yeni Anayasa'nın yapılmasına karşıyız. Bu Yeni Anayasa değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin iradesini yok etme belgesidir" dedi.

  Dört sayfalık bildirinin daha önce CHP İzmir İl Kongresi'nde dağıtıldığını da belirten Fidan, "Yeni haline bazı eklemeler yaptık. Atatürkçü Düşünce Derneği'nin son genel kurulunda konuşan Başkan Tansel Çölaşan'ın tespitlerine de yer verdik" ifadesini kullandı


  Görüş Bildir