Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
487.077
-2.28%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C

  CHP tartışılan sloganını değiştirdi

  CHP'nin "Gelin oy verin, gitsinler" sloganında değişime giderek, bundan sonra sloganı, "Gelin oy verin" olarak kullanma kararı aldı.
  • Haber Merkezi
  • 22.04.2015 - 11:34
  CHP tartışılan sloganını değiştirdi

  CHP tartışılan sloganını değiştirdi #1

  Seçim kampanyasına nisan ayının ikinci haftasında, Kartal mitinginden birkaç gün önce, "Milletçe Alkışlıyoruz" filmiyle başlayan CHP yönetimi, yaklaşık 10 gün kullandığı, "Gelin oy verin, gitsinler" sloganında değişikliğe gitti.

  'GELİN OY VERİN' OLARAK DEĞİŞTİRDİ

  Alınan bilgilere göre seçim materyallerinde bundan sonra yalnızca ''Gelin oy verin'' sloganı kullanılacak. Alınan bilgilere göre slogan değişikliğine iki temel neden yol açtı.

  TRT'NİN İTİRAZI

  Sloganın değişmesinde öncelikle TRT'nin reklam filmini yayınlamamasına gerekçe gösterilen sloganın o bölümünün çıkarılmasıyla, hem gerekçenin fiilen ortadan kaldırılması düşüncesi hem de bundan sonraki kampanya reklamlarında benzer engellemelerle karşılaşılmaması düşüncesi etkin oldu.

  GİTSİNLER SÖZÜ NEGATİF BİR MANA İÇERİYOR

  Sloganın değişmesinde ikinci gerekçe olarak ise siyasal iletişim perspektifinden bakıldığında, "gitsinler" sözünün negatif bir mana içerdiği, bir başka partinin iktidardan düşmesine ilişkin negatif bir kampanya yaratmaktansa, CHP'nin iktidara geleceği algısının henüz kuvvetli bir vurguyla seçmenlere iletilmesi gerektiği görüşünün etkili olduğu öğrenildi. Bugüne kadar basılan az sayıda broşürlerde ve bilboard ilanlarında ise, "Gelin oy verin, gitsinler" sloganının bulunmasına ise, "sticker" formülüyle çözüm getirilmesi kararlaştırıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir