Petrol
97.16
0.88%
Euro
18.4142
0.75%
Dolar
17.8628
-0.20%
Altın
1.029
-0.39%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.686
2.31%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı

  CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı

  CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasına gaz el bombası ile geldi.
  • DHA
  • 25.02.2015 - 22:00

  chp

  CHP, polisin olaylarda aşırı güç kullanımı iddialarının araştırılması önergesinin gündeme alınması önerisi görüşüldü.

  GAZ BOMBASIYLA ÇIKTI

  CHP adına söz alan İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, kürsüye kırmızı bir kutu ile çıktı ve içinden gaz bombası çıkartarak milletvekillerine gösterdi.

  "PİMİNE BASMAYACAĞIM"

  Moroğlu, "Arkadaşlarda poşu var mı bilmiyorum, birazdan buraya tarihi geçmiş bir gaz el bombası atacağım ve bu gaz el bombasının sizi ne kadar etkileyeceğini ölçmenizi istiyorum. Bomba burada. Pimine basmayacağım çünkü biri daha önce basmış. 15 Mayıs 2014'te bu gaz el bombasının pimine basıldı ve milletvekillerinin, DİSK Genel Başkanının da arasında bulunduğu topluluğa atıldı. Peki, bu gaz el bombasının üstünde ne yazıyor? 'Dikkat, son kullanma tarihinden sonra kullanmak tehlikelidir' Son kullanma tarihi kaç? 3 Mart 2014. Kullanma tarihi kaç? 15 Mayıs 2014" dedi.

  CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı #2

  Bu sözler üzerine Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, "Siz de eylemi ondan önce yapsaydınız!" diye sataşmada bulundu. Moroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü;

  "GÜLÜNMEYECEK KADAR ÖNEMLİ BİR MESELE"

  "Recep Özel'den ancak bu beklenir, seni alkışlıyorum. Polislere diyor ki: "Keşke o tarihten önce atsalardı." Ha, evet, biz onu ayarlayamadık. Şimdi, Recep Özel kardeşim, bu mesele gülünmeyecek kadar ve tiye alınmayacak kadar önemli bir mesele.

  CHP vekil kürsüye gaz el bombası ile çıktı #3

  "ÇÖZÜM ARAYACAĞIMIZ NOKTALARA DİKKAT ÇEKMEYE ÇALIŞTIM"

  Ben bu Mecliste yaptığım her konuşmada sizi sorumluluğa davet eden ve beraberce çözüm arayacağımız noktalara dikkat çekmeye çalıştım. Onun dışında bir amacım yok, asla da olmadı. Benzer olayı nerede yaşadık? Gezi direnişinde Gezi direnişçilerinin üstüne su sıkan TOMA'ların su depolarına "Jenix" adlı gaz sıvılarının zerk edildiği dönemde yaşadık, bu da bir gerçek."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir