Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.337
2.71%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  CHP yönetimi Kamer Genç tartışmalarına son noktayı koydu

  Meclis Genel Kurulu'nda, CHP'li vekil Kamer Genç tartışmalarına CHP yönetiminin tepkisiyle nokta koyuldu.
  • 28.11.2013 - 09:49
  CHP yönetimi Kamer Genç tartışmalarına son noktayı koydu

  CHP yönetimi Kamer Genç tartışmalarına son noktayı koydu #1

  Bir süredir devam eden CHP'li vekil Kamer Genç tartışmalarını, CHP yönetiminin açıklamaları sonlandırdı.

  Meclis Genel Kurulu'nda tartışma aralıklarla sürerken Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın,  "Atatürk yaşıyor olsaydı eminim sizi buradan kovardı, sizin gibi milletvekillerini bu partide barındırmazdı. Siz kınama zahmetinde bile bulunmuyorsunuz. Kadın haklarından dem vuracaksınız bir de ya, yakışıyor mu? Öyle 'ben demokratım, kadın haklarını savunuyorum' demekle olmuyor" diyerek CHP'ye tepkisini göstermişti.

  'MAZALLAH HAZRETİ PEYGAMBER SİZİ BİR GÖRSEYDİ..'

  Bunun üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Takiyenin ancak böylesi olabilir. 4 yıldır Atatürk’ü önce satırla, sonra bıçakla delik deşik ettiniz, şimdi Atatürk’e sığınıyorsunuz. Ya mazallah Hazreti Peygamber sizi bir görseydi. Bırak bu Meclis’i, bırak bu dünyayı, sizi kainattan sürerdi" yanıtı verdi.

  Altay, partilerinin tavrını Meclis kürsüsünden ifade edeceğini söyleyerek bir süre sonra yeniden çıktığı kürsüde şu açıklamalarda bulundu. 

  CHP BAŞKANVEKİLİ ENGİN ALTAY'IN KONUŞMASI 

  Japonya Büyükelçiliği'nde Sayın Hanımefendiye yönelik ifade hoş olmamıştır, uygun düşmemiştir. Sayın Milletvekilimiz de Ankara içinde olduğu için kendisinin Japonya topraklarında olduğunu unutmuş olması gerek. Türkiye'nin devlet geleneklerinde bir hanımefendinin hükümet görevlileri varken konuşmasını garipsediğinden kaynaklı. Sayın Genç'in tepkisi ne kadar uygun değilse, ne kadar doğru değilse bir Sayın Bakan'ın ve Türkiye Cumhuriyeti Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı koruma mensuplarının Japonya topraklarında Türkiye'nin milletvekiline yönelik fiziki müdahaleleri de şık olmamıştır. Bir uygun olmayan durum başka bir uygun olmayan durumla örtüşmüş ve ülkemiz açısından hiç de şık olmamıştır.

  'BU KONUŞMAYI BURADA BİTİRELİM'

  Keşke hanımefendi orada konuşurken Türkiye Cumhuriyeti’nin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı öyle konu mankeni gibi yanında durmasaydı. Keşke aynı tepkiyi Rize Belediye Başkanı 'Kürt kadınlarını ikinci eş olarak alın' dediği zaman da iktidar milletvekilleri gösterseydi. Keşke, içinde kadın sanatçıların da bulunduğu gruba 'Ulan hepiniz oradaydınız' da denmeseydi. Örnekleri çoğaltmak mümkün, o yüzden bu tartışmayı burada bitirelim.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir