Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
492.276
-0.86%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  Kılıçdaroğlu seçimlerde oy istemek için yurt dışına gidecek

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimi için Türk vatandaşların yoğunlukta olduğu en az iki ülkeye giderek oy isteyecek.
  • AA
  • 17.04.2015 - 14:49
  Kılıçdaroğlu seçimlerde oy istemek için yurt dışına gidecek

  Kılıçdaroğlu seçimlerde oy istemek için yurt dışına gidecek #1

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimi için Türk vatandaşların yoğunlukta olduğu en az iki ülkeye giderek oy isteyecek.

  OY İSTEMEK İÇİN YURT DIŞINA GİDECEK

  Yaklaşık 3 milyon seçmenin bulunduğu yurt dışı için çalışmalarını sürdüren CHP'de Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun, başta Almanya ve Fransa olmak üzere bazı Avrupa ülkelerine gitmesi bekleniyor.

  Avrupa'daki CHP birliklerinin çalışmaları doğrultusunda hazırlanan miting takvimine göre, ilk durak Almanya'nın Düsseldorf şehri olacak. Kılıçdaroğlu, daha sonra başta başkent Berlin olmak üzere Almanya'nın başka şehirlerine de gidecek. Kılıçdaroğlu'nun Fransa, İngiltere ve Avusturya'da da vatandaşlarla bir araya gelmesi bekleniyor.

  Yurt dışında çok sayıda gurbetçi bulunduran illerin milletvekili adayları da Kılıçdaroğlu'na gezilerinde eşlik edecek.

  GÖREVLİLERE EĞİTİM VERİLİYOR

  Öte yandan, yurt dışındaki "sandık güvenliğini" takibe alan CHP, görev alacak sandık kurulu üyelerine ve gözlemcilerine eğitim veriyor. Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu'nun koordinesinde gerçekleştirilen eğitimlerde, 30 eğitmenin bütün üyeleri bilgilendireceği kaydedildi.

  YAKLAŞIK 55 MİTİNG

  Miting maratonunu İstanbul'dan başlatan Kılıçdaroğlu, 7 Haziran'a kadar Türkiye'de yaklaşık 55 miting yapmayı planlıyor. Kılıçdaroğlu'nun İstanbul'dan sonraki ikinci durağının Edirne olacağı belirtiliyor.

  Seçim kampanyası için Ali Taran'la anlaşan CHP'nin mitinglerinde, "Milletçe alkışlıyoruz" sloganı kullanılacak. Kılıçdaroğlu, gittiği yerlerde ev, esnaf, semt pazarı, kahvehane, köy ziyaretleri de yaparak halkla bire bir temas kuracak.

  KILIÇDAROĞLU'NUN AFİŞLERİ ASILDI

  Seçimlerde kullanılmak üzere hazırlanan flama, afiş, broşür gibi malzemeler de genel merkezden örgüte gönderiliyor. Seçim için süslenen CHP Genel Merkezi'ne, Kılıçdaroğlu'nun boydan çekilmiş fotoğrafının yer aldığı "Anadolu'nun Kemali, Türkiye'nin Başbakanı" yazan büyük bir afiş asıldı.

  NOTER İMZALI TAAHHÜTNAME GENEL MERKEZİN GİRİŞİNDE

  Kılıçdaroğlu'nun emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramları'nda iki maaş ikramiye vaadinin yer aldığı noter imzalı taahhütname de büyütülerek genel merkezin girişine konuldu.

  "Toplumun bütün kesimlerinin beklentilerini en üst seviyede karşılayacak şekilde hazırlandığı" belirtilen CHP'nin seçim bildirgesi de, 19 Nisan'da ATO Congresium'da açıklanacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir