Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
493.546
0.31%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  CHP'de barış süreci istifası

  Genel merkezin görüşlerine katılmadığını açıklayan ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti.
  • 11.04.2013 - 13:48
  CHP'de barış süreci istifası

  CHP de barış süreci istifası #1

  Bingöl'ün Solhan ilçesinde, CHP ilçe başkanı, yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri genel merkezin barış sürecine yeterli desteği vermediği gerekçesiyle partilerinden istifa ettiklerini açıkladı.

  KARDEŞÇE BİR ÜLKE HAYAL EDİYORUZ

  Barış sürecine destek vermediği için CHP'yi eleştiren Solhan İlçe Başkanı Ertan Turğut, 30 yılı aşkın bir süredir ülkedeki şiddetin, kaosun ve zulmün son bulması için atılan adımların desteklenmesi gerektiğini vurguladı. Turğut, "Barış ve kardeşlik içerisinde hiç kimseyi ötekileştirmeden, demokrasinin tam manasıyla hakim olacağı, Türkün ve Kürdün kardeşçe yaşadığı bir ülke hayalini destekliyoruz.'' dedi.

  GENEL MERKEZİN DÜŞÜNCELERİNE KATILMIYORUZ

  CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in 'Türk ulusu ile Kürt milliyetini eşit gördüremezsiniz' sözlerinden sonra genel merkezin tepki göstermesini beklediklerini ifade eden Turğut, tam aksine bu sözlerin desteklendiğini belirtti. Ertan Turğut, "Parti genel merkezinin düşüncelerine katılmadığımızı, aksine huzurun ve barışın sağlanması için elimizden gelen fedakarlığı yapmaya hazır olduğumuzu söylüyoruz. CHP genel merkezinin bu konudaki politikalarını benimsemiyoruz. Teşkilat olarak barıştan ve kardeşlikten yana tavır koyup yönetim kurulu üyelerimizle beraber CHP ilçe teşkilatından istifa ediyoruz.'' şeklinde konuştu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir