Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.533
-2.67%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C
  CHP'de muhaliflerin yüzünü güldüren anket

  CHP'de muhaliflerin yüzünü güldüren anket

  Önder Sav'ın muhaliflerle bir araya geldiği buluşmaya, CHP'li kimliğiyle bilinen araştırmacı Hakan Bayrakçı da katıldı
  • 14.02.2012 - 08:46

  CHP de muhaliflerin yüzünü güldüren anket #1

  Önder Sav ve CHP'li muhaliflerle bir araya gelen SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, CHP'nin seçimden bu yana yüzde 6 gerilediğini belirtti. Bayrakçı, "Araştırmama göre oy oranı yüzde 20 görünüyor, ama düşüş var" dedi. Baykal istifa etmeden önce CHP'nin oy oranı anketlerde yüzde 28-29 civarındaydı..

  CHP'DE HIZLI DÜŞÜŞ

  Parti içi muhalefetin talebi üzerine 26 Şubat'ta Tüzük Kurultayı'na gitmek zorunda kalan CHP, kamuoyu araştırma kuruluşu SONAR'ın son anketi ile şoka uğradı. SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı, "CHP yüzde 20'nin altına iniyor, son yaptığımız anketi haftaya açıklayacağım" dedi.

  ANKARA'DAKİ BULUŞMA

  CHP eski Genel Sekreteri Önder Sav, olağanüstü kurultay için imza veren muhaliflerle Ankara'da eski Gaziantep Milletvekili Akif Ekinci'nin bürosunda bir araya geldi. Toplantıya SONAR Başkanı Hakan Bayrakçı da katıldı ve genel bir değerlendirme yaptı.

  Bayrakçı, "Benim yaptığım son araştırmada CHP'nin oy oranı yüzde 20'lerde görünüyor. Ancak, yükseliş değil, düşüş eğiliminde. Diğer araştırma şirketlerinin bulguları da aynı yönde. Bu araştırmanın sonuçlarını önümüzdeki hafta kamuoyu ile paylaşacağım" dedi. Son genel seçimlerde CHP'nin oy oranını binde birlik bir sapma ile bilen Bayrakçı'nın bu görüşleri toplantıya katılanlar tarafından da paylaşıldı. CHP'li muhaliflerin büyük bölümü, Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğunu, CHP'nin erime sürecine girdiğini ve bu gidişle önümüzdeki seçimlerde pek çok belediye başkanlığının kaybedileceğini söylediler.

  'CHP'YE BORCUM VAR'

  Genellikle dinlemeyi tercih ederek sessiz kalan Önder Sav da "CHP, beni 32 yaşında bakan yaptı. Benim bu partiye borcum var. Sizin talebiniz üzerine bu borcumu ödemeye ve ağabeylik yapmaya çalışıyorum. Hiçbir makam ve mevki beklentisi içinde değilim" diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir