Petrol
98.19
0.81%
Euro
18.5775
0.88%
Dolar
17.961
0.51%
Altın
1.033
0.34%
Borsa
2855
0.89%
Bitcoin
440.007
5.66%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  CHP'den AK Parti'nin çağrısına övgü

  CHP'li Erdoğan Toprak, Ömer Çelik'in çağrısına destek verdi.
  • 19.03.2013 - 08:46
  CHP'den AK Parti'nin çağrısına övgü

  CHP den AK Parti nin çağrısına övgü #1

  AK Parti ile CHP arasında nadir yaşanan bir gelişme, azınlıklar vesilesiyle gerçekleşti. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'in çağrısına CHP destek verdi.

  "HERKES YURDUNA DÖNEBİLMELİ"

  Vatan'ın haberine göre, Bakan Çelik, Turizm Fuarı için gittiği Rusya'nın başkenti Moskova'da, "Geçmişte yapılan bazı yanlış uygulamalar sebebiyle" ülkeyi terk etmiş Hristiyan ve Yahudiler olduğunu hatırlattı. Bakan Çelik, şunları söyledi: "Hepsine diyoruz ki, ülkenize geri dönebilirsiniz. Türkiye artık o geçmişteki Türkiye değil. Türkiye'yi terk etmiş herkes evine, yurduna dönebilmeli. Eğer bir şekilde dönemiyorsa da bulunduğu ülkede bir sorun yaşadığında ilk başvuracağı yer Türk büyükelçiliği olsun."

  "DEĞERLİ BİR ÇAĞRI"

  Bu çağrıyı CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, "Önemli ve değerli bir çağrıdır" diyerek övdü. CHP'li Toprak, sözlerine şöyle devam etti: "Ülkemizi belli olumsuzluklar nedeniyle terk edenler dönemlidir. Ancak bunun koşulu, Türkiye'nin gerçek anlamda demokratik, özgürlükçü bir rejime ve onu temellendiren bir anayasaya kavuşmasıdır. Farklı din, mezhep ve etnisitelere mensup vatandaşlarımızın bu topraklara dönüşü bu ülkeyi zenginleştirir. Anadolu her zaman farklılıkların ve medeniyetlerin beşiği olmuştur. Bu özelliğini koruması ve geliştirmesi bu ülkenin tarihi sorumluluğudur. Bakanın çağrısı insani bir çağrıdır. Ancak böyle bir zeminin yaratılması için başta AKP olmak üzere herkese çok ciddi görev düşmektedir. Ülkemiz gerçek ve evrensel anlamda demokrasi, özgürlük ve insan haklarının egemen olduğu bir ülke oldukça insanlarımız dönecektir."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir