Euro
15.2761
-0.08%
Dolar
13.5835
-0.05%
Altın
792.7290
-0.24%
Borsa
1951
0.31%
Bitcoin
499.798
-1.29%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  CHP'den düşen uçakla ilgili ilk açıklama

  CHP: Bölgesel ölçekte ciddi sonuçları olabilecek bir gelişme.
  • 23.06.2012 - 12:01
  CHP'den düşen uçakla ilgili ilk açıklama

  CHP den düşen uçakla ilgili ilk açıklama #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Hatay'ın güneybatısında askeri uçağın düşürülmesine ilişkin, "Bu aşamada önceliğimiz pilotlarımızı canlı olarak bulmak olmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.

  SURİYE DİKKATLİ OLMALIDIR

  Loğoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, askeri uçağın kaybından sonra Başbakanlık'tan dün yapılan açıklamanın dikkatli kaleme alındığını, temkinli ve ölçülü olduğunu belirtti.

  Faruk Loğoğlu, Suriye tarafından düşürülen askeri uçakla ilgili, "Hak ve hukukunu korumakta Türkiye'nin daima birlik içinde ve kararlıkla hareket ettiğini kimse unutmamalı" değerlendirmesini yaptı.

  Loğoğlu, Hatay'ın güneybatısında Suriye tarafından bir Türk askeri uçağının düşürülmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Askeri uçağın kaybından sonra Başbakanlık'tan dün yapılan açıklamanın dikkatli kaleme alındığını kaydeden Loğoğlu, açıklamanın temkinli ve ölçülü olduğunu ifade etti. Bu aşamada önceliğin, pilotları canlı olarak bulmak olması gerektiğini belirten Loğoğlu, "Uçağın düşürülmesi, Türkiye-Suriye ilişkileri bağlamında, dolayısıyla bölgesel ve uluslararası ölçekte çok ciddi sonuçları olabilecek önemli bir gelişmedir. Durumun nedenleri tam olarak ortaya çıkarılıncaya kadar suhuletle hareket edilmesi önemlidir. Suriye dikkatli olmalıdır. Hak ve hukukunu korumakta Türkiye'nin daima birlik içinde ve kararlıkla hareket ettiğini kimse unutmamalıdır'' dedi.


  Görüş Bildir