Euro
9.3516
-0.39%
Dolar
7.8137
-0.74%
Altın
449.33
-1.9%
Borsa
1.329
-1.02%
Bitcoin
139.204
5.44%
11ºC
İstanbul
Açık 11 C

  CHP'den Sarıgül'e yanıt: Kucağımız büyük

  Mustafa Sarıgül'ün 'o isteğine' CHP'den jet yanıt.
  • 17.12.2012 - 16:11
  CHP'den Sarıgül'e yanıt: Kucağımız büyük

  CHP den Sarıgül e yanıt: Kucağımız büyük #1

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, "Sarıgül ya da başka arkadaşlarımız partimize katılmak isterlerse CHP'nin kucağı hepsini alacak kadar geniştir" dedi.

  CHP'Lİ BELEDİYELERE SALDIRI

  CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'li belediyelere ilişkin yapılan soruşturmalarla ilgili bir basın açıklama yaptı. CHP'li belediyeler üzerinde saldırı söz konusu olduğunu iddia eden Salıcı, "AKP'li belediyelere yapılmayan her şey muhalefetteki belediyelere yapılmakta. Özellikle CHP'li belediyeler üzerinde ciddi bir saldırı söz konusu. Bizim belediye başkanlarımızın neredeyse tamamının cep telefonları dinlenmekte. Belediye başkanının halka hizmet etmekten başka hiçbir niyeti yok" diye konuştu.

  VARSA ELİNİZDE BİLGİ AÇIKLAYIN

  CHP'li belediyelerin veremeyeceği hiçbir hesap olmadığını söyleyen Salıcı şöyle konuştu; "Bizim belediyelerimizin hiçbirinin veremeyeceği hesap yoktur. Eğer elinizde bir bilgi belge varsa, bizim zaten yargıdan kaçmak, hukuksuz yollara yönelmek gibi bir anlayışımız ve yaklaşımımız hiçbir zaman olmadı. Varsa elinizde bir bilgi belge getirin açıklayın. Bizde gerekeni yapalım. Ama elinizde bilgi belge olmadan, belediyelere ve belediye başkanlarımıza, bazen şahsına bazen temsil ettiği kuruma karşı yapacağınız saldırıların tamamı karşısında CHP örgütünü ve partilileri bulacaksınız. Bizi müfettişlerle, siyasi saldırılarla püskürtemezsiniz. Bunun karşısında CHP'lileri bir bütün olarak göreceksiniz."

  SARIGÜL'E YANIT VERDİ

  Salıcı, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ismi geçen Mustafa Sarıgül ile ilgili de konuştu. CHP'ye önümüzdeki süreçte güç verecek, kadroları güçlendirecek, partinin daha fazla oy almasını sağlayacak, şaibesi olmayan herkesin CHP'ye katılmasından mutluluk duyduklarını belirten Salıcı, "Yerel seçimlere bir buçuk yıllık zaman var. Bu kadar uzun bir zaman öncesinde özellikle bir kişinin ya da birkaç kişinin adını telaffuz etmek aslında o arkadaşlarımızın da önümüzdeki dönemde yapacakları siyasi çalışmaya büyük bir hizmette bulunmaz. Onun için Sarıgül ya da başka arkadaşlarımız CHP'ye katılmak isterlerse partinin kucağı hepsini alacak kadar geniştir. Belediye başkanlığı seçimlerinde ortada isimlerin olması doğaldır. Parti içinde demokratik bir yarıştır bu. Dolayısıyla arkadaşlarımızın aday olmasında ya da aday adaylığı konusunda açıklama yapmaları konusunda biz hiçbir mahsur görmüyoruz. Önemli olan ipi göğüsleyebileceğini düşündüğümüz kişiyi adaylaştırmaktır. Kazanacağını düşündüğümüz kişiler adaylaştırılmalıdır. Bu seçimlerde duygusal davranmaya kimsenin hakkı yok. Bu seçimler 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi iktidarının yolunu açacak seçimler olacak" dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir