Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
321.968
-1.24%
21ºC
İstanbul
Güneşli 21 C
  CHP'li Böke'den ailesinin kökenine ilişkin açıklama

  CHP'li Böke'den ailesinin kökenine ilişkin açıklama

  CHP'li Selin Sayek Böke, "Ailemin bir tarafı Müslüman, diğeri Hıristiyan. Yalnız değilim, milyonlarla bu mücadeleye devam edeceğim" dedi.
  • 10.02.2016 - 15:46

  CHP li Böke den ailesinin kökenine ilişkin açıklama #1

  CHP Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Bugün gazetesinde kendisi hakkında çıkan "CHP Sözcüsü Böke vaftiz edilmiş" şeklindeki habere ilişkin basın açıklaması yaptı.

  Bunun büyük bir nefret suçu olduğunu belirten Böke, "Benim ailem, kökenim ortada. Bununla ilgili ne bir şey gizledim, ne de korktum" dedi.

  CHP'li Böke'den ailesinin kökenine ilişkin açıklama VİDEO

  İşte Böke'nin yaptığı o açıklama

  "AİLEMİN BİR TARAFI MÜSLÜMAN DİĞERİ HIRİSTİYAN"

  "Bu ülkede ayrımcılığa uğrayan insanlar adına, ilk ve son kez açıklama yapıyorum. Bu yapılan büyük bir ayrımcılık suçudur. Benim ailem, kökenim ortada. Bununla ilgili ne bir şey gizledim, ne de korktum. Aslında benim bundan utanacağımı düşünerek bu nefret suçunu işleyenler utansın. Benim ailem yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan, ülkeye hizmet etmiş insanlar. Ve ben bundan gurur duyuyorum. Ailemin bir tarafı Müslüman, diğeri Hıristiyan. Bu da Anadolu'nun bir zenginliğidir. Herkes kadar bu ülkenin çocuğuyum.

  "BU ÜLKEYİ KARANLIK ZİHNİYETE TESLİM ETMEYECEĞİZ"

  Bu nefret suçunu işleyenlere inat da böyle yaşamaya devam edeceğim. Bu ülkede hiç kimsenin ayrımcılığa uğramadığı bir Türkiye inşasında, ben yalnız değilim, milyonlarla bu mücadeleye devam edeceğim. Bu ülkeyi, bu karanlık zihniyete asla teslim etmeyeceğiz. Ben bu açıklamanın, bu haberi yapanlar için yeterince bir utanç kaynağı olduğuna inanıyorum.

  CHP li Böke den ailesinin kökenine ilişkin açıklama #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir