Euro
9.4796
-0.47%
Dolar
7.9561
-0.62%
Altın
463.32
-0.4%
Borsa
1.339
1.38%
Bitcoin
153.190
4.23%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  CHP'li Erdoğan Toprak seçmeni aşağıladı

  CHP'li Erdoğan Toprak seçmeni aşağıladı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, seçmeni küçümseyerek "Az eğitimliler sağ partiye oy veriyor" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 28.06.2015 - 08:17

  chp

  Habertürk'ten Kübra Par'a konuşan CHP'li Erdoğan Toprak, seçimde yaptıkları kampanyadan övgüyle bahsederken sorulan "Çiftçi size neden inanmadı?" sorusuna verdiği cevapla seçmeni aşağıladı.

  AZ EĞİTİMLİ KESİMLER SAĞ PARTİLERE YATKIN

  -Yine de çiftçilerin ve ev kadınlarının çoğunlukla AK Parti’ye oy verdiğini öğrendik. 1.5 liraya mazot gibi vaatleriniz neden karşılık bulmadı?

  "Kampanyamızı yeterince anlatamamış olabiliriz ama bu daha çok sosyolojik bir durum. Az eğitimli kesimler sağ partilere yatkın oluyor."

  MHP KOALİSYON KURMAM DEDİ

  -Gönlünüzde yatan koalisyon seçeneği hangisi?

  "MHP, koalisyon kurmayacağını söyledi. Dolayısıyla çok fazla seçenek kalmadı zaten ama MHP-HDP-CHP koalisyonu toplumun uçlardan merkeze gelmesi açısından iyi olurdu. MHP ve solun birbirine karşı ters bir bakışı vardı. 1999’da yapılan koalisyon sayesinde çok şey değişti. Anladık ki perde arkasından kardeşi kardeşe vurduran birileri varmış. O koalisyonun değiştirdiği algı sayesinde geçen yıl MHP ile ortak cumhurbaşkanı adayı gösterebildik. Eğer bu seçimden sonra üçlü koalisyon kurabilseydik, MHP ve HDP birbirini daha iyi tanıyacak ve daha iyi çözümler üreteceklerdi."

  RÖPORTAJIN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir