Euro
15.2725
0.01%
Dolar
13.4857
0.10%
Altın
798.41
0.61%
Borsa
2011
0.00%
Bitcoin
487.933
0.16%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  CHP'li Ermeni vekil Selina Doğan diaspora yorumu

  CHP'nin Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, Meclis'teki ilk gününde diasporanın düşman gibi gösterildiğini söyledi.
  • DHA
  • 17.06.2015 - 19:10
  CHP'li Ermeni vekil Selina Doğan diaspora yorumu

  ermeni

  CHP’den İstanbul milletvekili seçildikten sonra mazbatasını alarak Meclis’e gelen Ermeni asıllı milletvekili Selina Doğan, kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap verdi.,

  "YAHUDİ BİR ALBAY GÖRMEYİ DE DİLİYORUM"

  "Sadece milletvekili değil, sadece Ermeni değil, farklı kamu görevlerinde de, örneğin Süryani bir hakim, Yahudi bir albay görmeyi de diliyorum" diyen Selina Doğan, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik şu açıklamayı yaptı:

  "DİASPORA DÜŞMAN DEĞİL"

  "Bugüne kadar sergilediğimiz reaksiyonel tavırdan vazgeçip daha uzlaşmacı, Türkiye’deki Ermeni toplumu ve dünyanın dört biryanına dağılmış 7-8 milyon kalmış Ermenileri, Ermenistan’daki nüfusu da nazara alarak yeni bir pozitif dil oluşturulması gerektiğini, bunu tartışabileceğimiz daha demokratik, pozitif bir ortamın sağlanması gerektiğini düşünüyorum. ‘Diaspora’ diye tanınan o insanlar düşman gibi gösteriliyor, o insanlar Anadolu’dan kopmuş, Anadolu’yu özlemle anan insanlar. Düşmanlaştırmadan, onlarında taleplerini duygularını hesaba katarak daha barışçıl yöntemlerle bu konuya yaklaşılması gerek."


  Görüş Bildir