Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
481.375
-3.66%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C
  CHP'li Gülseren Onanç istifa etti

  CHP'li Gülseren Onanç istifa etti

  CHP tabanının yüzde 65'inin çözüm sürecini desteklediğini söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Onanç istifa etti
  • 17.04.2013 - 22:50

  CHP li Gülseren Onanç istifa etti #1

  CHP'de şaşırtan ayrılık. CHP Genel Başkan Yardımcılarından Gülseren Onanç, CHP Merkez Yürütme Kurulu'ndaki görevinden istifa etti.

  PARTİDEN DE İSTİFA EDEBİLİR

  Onanç, CHP MYK toplantısı sonrası Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmenin ardından istifa kararı aldı. İstifasını Kılıçdaroğlu'na sunan Onanç'ın partiden de istifa edebileceği belirtiliyor.

  "SİYASETÇİNİN HAYALLERİ OLMALI"

  İstifasının ardından NTV'den Miray Akdağ Uluç'a bir açıklama yapan Onanç, "CHP'de inandığım fikirleri savunacağım bir ortamın kalmadığını düşünüyorum" dedi. Onanç, CHP'yi değiştirmek amacıyla partiye geldiklerini, ancak bunu gerçekleştiremediklerini belirterek, "Siyasetçinin hayalleri olmalı" ifadelerini kullandı.

  "YÜZDE 65 ÇÖZÜM DİYOR" DEMİŞTİ

  Gülseren Onanç, Malatya'da yaptığı açıklamayla dikkat çekmişti. Onanç, "Cumhuriyet Halk Partisi'nin tabanının yani 'CHP'ye oy verdim' diyenlerin yüzde 65'i barış sürecini destekliyor. Bu, çok önemli bir orandır. Sürecin neler içerdiğini bilmediği halde, bu sürecin barışa evrilmesi gerektiğine inanan bir CHP var" demişti.

  KILIÇDAROĞLU İSTEDİ

  Gülseren Onanç'ın partideki görevinden istifa etmesini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği belirtildi. Kılıçdaroğlu, Onanç'ın Malatya'da yaptığı "Parti tabanının yüzde 65'i çözüm istiyor" açıklamalarına tepki göstermiş ve "Öyle bir anket yok" demişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir