Petrol
92.01
-0.36%
Euro
18.2484
0.02%
Dolar
17.9636
0.28%
Altın
1.022
0.06%
Borsa
2954
1.39%
Bitcoin
427.655
-1.16%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C
  CHP'li Milletvekili Binnaz Toprak: Erdoğan halk adamı

  CHP'li Milletvekili Binnaz Toprak: Erdoğan halk adamı

  CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, yerel seçim sonrası yaptığı değerlendirmede "Erdoğan halk adamı" ifadesi kullandı.
  • 21.04.2014 - 08:28

  CHP'li Binnaz Toprak, 30 Mart yerel seçimler sonrasında; siyaset gömleğini çıkarıp siyaset bilimci olarak; kazanamayan CHP'yi ve kazanan AK Parti'yi karşılaştırdı. 

  CHP li Milletvekili Binnaz Toprak: Erdoğan halk adamı #1

  "ERDOĞAN HALK ADAMI"

  Binnaz Toprak'ın Habertürk'ten Kübra Par'a verdiği röportajından satır başları;

  "Biz aile sigortası önerdik, hayali gibi geldi. İnsanlar sağlık sigortasından, bize çirkin görünen TOKİ'lerden çok memnun. Erdoğan halk adamı. İyi şeyleri göz ardı etmemek gerek. 

  "CHP DEĞİŞİYOR KİMSE FARKINDA DEĞİL"

  CHP değişiyor ama kimse farkında değil. 100 yıllık parti ve değişim kolay olmuyor.

  "TAYYİP ERDOĞAN KARİZMATİK LİDER"

  Tayyip Erdoğan karizmatik bir lider. Halk adamı olmasının payı var. Yaptıkları iyi şeyleri göz ardı etmek gerekmez. Fakat kutuplaşma siyaseti güdüyorlar ve her seferinde mağduru oynuyorlar.Bu sefer de mağdurlar çünkü "paralel yapı" var. Oy için bunu yapmak doğru değil. Türkiye bu söylemlerle çok kutuplaşıyor, insanlarda nefret birikiyor.

  "ELİTİST DİYEBİLECEĞİNİZ BİR İKİ KİŞİYİ ZOR BULURSUNUZ"

  CHP'nin parti örgütlerine gitseniz, elitist diyebileceğiniz bir iki kişiyi zor bulursunuz. Aksine çok halktan insanlar. Bu önyargıları kırmak zaman alacak. CHP'nin bundan önceki kadrolarının blucin giyinip Gezi'de dolaşmalarını, LGBTİ bireyleri hakkında önerge vereceklerini, mahkeme mahkeme dolaşıp davaları takip edeceklerini, hapishane raporları yazacaklarını düşünebilir miydik?

  "CEMAAT BENİMLE DE UĞRAŞTI"

  2008'deki "Türkiye'de Farklı Olmak" araştırmasından sonra Cemaat benimle de çok uğraştı. Araştırmayı birlikte yaptığımız Nedim Şener kitap yazdığı için hapis yattı. Türkiye'de farklı kimliklere karşı baskı var mı diye yola çıkmıştık. Herkes Cemaat'i işaret etmişti. O dönem AK Parti ile birlikte hareket ettikleri için çok güçlülerdi. Cemaat'in yargı ve poliste çok güçlü olduğu yıllardır söyleniyor. Bunun ipuçlarını da gördük. Bunlar AKP'nin gözü önünde oluyordu. Kandırıldık iddiasına inanmıyorum. Şimdi Aldous Huxley'in Cesur Yeni Dünya'sındaki hayali düşman gibi 'paralel yapı'yı gösteriyorlar.

  "CHP SOSYAL DEMOKRAT OLMALI"

  Eski ulusalcı çizgi mi baskın çıkar yoksa sağa açılımla merkez parti olma adımları devam eder mi? Bekleyip göreceğiz. Tercihim CHP'nin Avrupa'daki sosyal demokrat partiler gibi olması. Ama Avrupa'da da sosyal demokrat partiler düşüşte, sağ yükselişte... Evet, dünya gerçeği böyle. Marksist ütopya öldü, sınıflar yerine kimlikler öne çıktı. Sosyal demokrat partilerin kendilerini yeniden kurgulayabilmeleri kolay değil."

  https://www.bik.gov.tr/sabah-gazetesi/

  Erdoğan'ın Binnaz Toprak tepkisi İZLE


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir