Euro
10.1566
0.19%
Dolar
8.5536
0.06%
Altın
499.6
0.57%
Borsa
1.361
0%
Bitcoin
338.856
0.70%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  CHP'li muhalif milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na yanıt

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay çağrısında bulunan milletvekillerine yönelik sözlerine, muhalif milletvekillerden yanıt geldi.
  • 13.08.2014 - 19:15
  CHP'li muhalif milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na yanıt

  CHP li muhalif milletvekillerinden Kılıçdaroğlu na yanıt #1

  CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin de aralarında olduğu kurultay çağrısında bulunan milletvekillerine yönelik sözlerine ilişkin yazılı bir açıklamada bulundu. 

  "TBMM ÇALIŞMALARINA KATILMAKLA GÖREVLENDİRİLDİK"

  Güler, yaptığı açıklamada "Basın toplantısında açıklama yapan milletvekilleri, seçim süresi boyunca, yazılı olarak, TBMM çalışmalarına katılmakla görevlendirilmiştir. Seçim sürecinde alan çalışmalarında bulunmamamız, bu görevlendirmenin gereğidir" ifadelerini kullandı. 

  CHP GENEL BAŞKANLIK MAKAMININ BOŞALTILMASI GÖRÜŞÜMÜZÜ PAYLAŞMIŞTIK

  Güler, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi;

  "12 Ağustos 2014 günü basın toplantısı yapmış ve Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan tarafından okunan bir açıklamayla, partimizde ilkelerimizden uzaklaşıldığı ve açık stratejik hataların ısrarlı biçimde yinelendiği saptamamızı dile getirmiştik. Bu gerekçelerle, güçlü muhalefet ve iktidar yürüyüşü yolunda, CHP Genel Başkanlık makamının boşaltılması ve partinin kurultaya taşınması gerektiği görüşümüzü kamuoyuyla paylaşmıştık.

  SEÇİM ÇALIŞMALARINDA BULUNMAMIZ BU GÖREVLENDİRMENİN GEREĞİDİR

  Bugün, 13 Ağustos 2014 gazetelerinde, Sayın Genel Başkan'ın 'Seçimde bölgelerine gidip çalıştılar mı bu arkadaşlarımız? Hayır' şeklindeki sözleri yayımlanmıştır. Belgeli bir yanlışlık içeren bu sözler Parti Sözcüsü tarafından da yinelenmiş, 'sehven' sarf edilmediği anlaşılmıştır. Basın toplantısında açıklama yapan milletvekilleri, seçim süresi boyunca, yazılı olarak, TBMM çalışmalarına katılmakla görevlendirilmiştir. Seçim sürecinde alan çalışmalarında bulunmamamız, bu görevlendirmenin gereğidir. Üç başkan vekilinin ortak imzasıyla görevlendirme yazısı, 17 Temmuz 2014 tarihlidir. Yazıda, 'Genel kurul çalışmaları için görevlendirilen milletvekillerimizin Ankara'dan ayrılmamalarını, mazeretsiz olarak çalışmalara katılmalarını…' ifadesi yer almıştır."

  KILIÇDAROĞLU'NA İSTİFA ÇAĞRISINDA BULUNULMUŞTU

  Ulusalcı kanat olarak nitelendirilen grup adına konuşan Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Kılıçdaroğlu’na seçmeni sorgulamaktan vazgeçip genel başkanlıktan çekilme ve kurultaya gitme çağrısı yapmıştı. 

  KILIÇDAROĞLU "SEÇİMDE ÇALIŞMAYIP,SONRA BASIN TOPLANTISI YAPACAKSIN" DEMİŞTİ

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise, bu çağrıya, "Bu toplantıyı yapanlar CHP’nin yakasından düşsünler. Hem gidip seçimde çalışmayacaksın, yerinde oturacaksın; aday başarısız olsun diye dua edeceksin. Sonra da kalkıp basın toplantısı yapacaksın." yanıtını vermişti.

  Kılıçdaroğlu'ndan muhaliflere: CHP'nin yakasından düşün

  CHP li muhalif milletvekillerinden Kılıçdaroğlu na yanıt #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir