Euro
10.0172
0.95%
Dolar
8.4364
1.06%
Altın
491.22
0.92%
Borsa
1.403
0.25%
Bitcoin
324.957
-2.37%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C
  CHP'li muhalifler dilekçe verdi

  CHP'li muhalifler dilekçe verdi

  CHP'DE KAVGASIZ KURULTAY OLUR MU! Muhalifler dilekçe verdi. YETERLİ SAYI YOK!
  • 26.02.2012 - 11:51

  ENSONHABER.com/ DETAY HABER CHP’nin 16. Olağanüstü Kurultayı Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda yapılıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu büyük tezahürat eşliğinde salona girdi. Divan başkanlığı seçimi sırasında ise İsa Gök'ün "İtirazım var konuşma yapmak istiyorum" demesi üzerine salonda arbede yaşandı. Muhalifler yeterli imza olmadığı iddiasıyla noter çağırdı. İsa Gök, kurultay sahnesinin önünde dilekçeyle bekliyor.

  CHP li muhalifler dilekçe verdi #1

  İSA GÖK KÜRSÜ ÖNÜNDE NÖBETTE

  İsa Gök kalabalığın arasından elinde bulunan dilekçeyi divan başkanlığına vermek için sallıyor. İsa Gök'ün elinde bulnanan dilekçede kurultayın toplanmayacağı ve delege sayısının 523 olduğunu açıkladı. Gök dilekçesiyle hala sahnenin önünde bekleyişini sürdürüyor. İsa Gök, yeterli sayının olmadığını belirterek ısrarla dilkeçe vermek istiyor. Ancak divan dilekçeyi kabul etmiyor.

  İSA GÖK: BÖYLE CHP OLMAZ

  İsa Gök, sivil polis ekipleri tarafından adeta koruma altına alındı. Gök, 'En doğal siyasi hakkımı kullanmak istiyorum' açıklamasında bulundu. Gök kurultayda bir hukuksuzluğun işlediğini ifade etti.

  DİVAN BAŞKANI DİLEKÇEYİ KABUL ETTİ

  Divan Başkanlığı, İsa Gök'ün "Yeterli sayı yok" gerekçesi ile hazırladığı dilekçesini kabul etti.

  Muhaliflerin iddiası hazirun cetveline sadece 380 imza atıldığı, bunun da kurultayı açacak çoğunluğu yansıtmadığı yönünde. Muhalifler imzaların gerçek olup olmadığının tespiti için de kurultaya noter çağırdı.

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  İsa Gök ile Adnan Keskin arasındaki karşılıklı atışma salondan tepki topladı. İsa Gök'ün sözleri salonda yuhalandı.

  KILIÇDAROĞLU SAHNEDEN MÜDAHALE ETTİ

  İsa Gök kürsünün önünde beklerken Kılıçdaroğlu sahneye çıktı. Sahnede sözlerine başladığı sırada salonda tekrar kısa süreli bir arbede yaşandı. Kılıçdaroğlu sahneden duruma müdahale etti. Bu sırada salon "Başbakan Kemal" sloganlarıyla inledi. Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, "Bu kurultayda hiç kimsenin kurultayın huzurunu bozmaya hakkı ve yetkisi yoktur. Tüzük dediler, işte tüzük seçim diyorsanız onu da yapacağız. Gücünü halktan almayan hiçbir güç başarılı olamaz" dedi.

  SALONDAN ÇIKARTILDI

  Salondaki bazı partililer tarafından ''yuhalanan'' Gök ve beraberindekiler, salon dışına çıkarıldı. Bazı partililerin, ''İsa dışarı'' diye slogan atması üzerine kürsüden konuşan Keskin, ''Lütfen, bu kurultayda herkesin bulunma hakkı var'' diyerek, partilileri uyardı.

  Yaşanan arbede nedeniyle salona giremeyen Gök ve beraberindeki bazı partililer, bir süre salonun dışında bekledikten sonra içeriye girdi

  İŞTE İSA GÖK'ÜN SALONDAN ÇIKARILIŞ ANI - TIKLA İZLE

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir