Euro
11.1431
1.05%
Dolar
9.5379
0.61%
Altın
551.41
0.63%
Borsa
1.522
0.18%
Bitcoin
593.666
5.63%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C
  CHP'li Öğüt: Kılıçdaroğlu peygamber soyundan geliyor

  CHP'li Öğüt: Kılıçdaroğlu peygamber soyundan geliyor

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, parti çalışmalarına katılmak üzere geldiği Van'da, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu anlattı
  • 16.01.2015 - 14:18

  CHP li Öğüt: Kılıçdaroğlu peygamber soyundan geliyor #1

  Hz.Muhammed karikatürlerini yayınlayan Cumhuriyet'e sahip çıkan Kılıçdaroğlu'nun seyyit olduğu iddiası ortaya atıldı.

  Parti çalışmalarına katılmak üzere PM üyesi Hüseyin Yaşar ile birlikte Van'a gelen CHP Miletvekili Öğüt, parti binasında basın toplantısı düzenledi.

  "KILIÇDAROĞLU PEYGAMBER SOYUNDAN GELİYOR"

  Kılıçdaroğlu'nun çok iyi alim ve dindar bir soydan geldiğini ama buna rağmen dini siyasete alet etmediğini de anlatan Öğüt, "Kemal Kılıçdaroğlu'nun İran Türkmenistan bölgesinden Horasana gelen bir ailesi var. Konya'nın Akşehir İlçesi'nden Tunceli'ye gitmişler. Ve Tunceli'ye yerleşerek Tuncelili olmuştur. Ama Konya Akşehir'de yatan ve türbesi olan Mevlana'nın dostu İslamiyeti yayan Seyyit Mahmut Hayrani'nin torunudur. Kılıçdaroğlu aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet'e sadrazamlık yapmış olan ve İstanbul'un ilk kadısı olan Hızır beyin de torunudur. Hızır beyin türbesi İstanbul Unkapanı'ndadır. Böyle bir aileden gelen bir zat, bugün CHP'nin genel başkanı ve başbakan adayıdır. Aynı zamanda Kılıçdaroğlu Ehlibeyt soyundan gelen bir seyyittir. İnançlı ve insanlara eşit bakan hiç bir zaman dini siyasete katmayan inançlı bir genel başkandır" dedi.

  CHP li Öğüt: Kılıçdaroğlu peygamber soyundan geliyor #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir