Euro
10.3856
0.08%
Dolar
8.8808
0.12%
Altın
496.13
0.37%
Borsa
1.384
0%
Bitcoin
372.564
-1.18%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  CHP'li Oran'dan Bakan Dinçer'e ağır suçlama

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, Ömer Dinçer'i sert bir dille eleştirdi.
  • 22.10.2012 - 16:28
  CHP'li Oran'dan Bakan Dinçer'e ağır suçlama

  CHP li Oran dan Bakan Dinçer e ağır suçlama #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Umut Oran, incelemelerde bulunmak üzere Van'a geldi.

  MİLLİ EĞİTİM BAKANI ATATÜRK DÜŞMANİ

  Parti binasında açıklamalarda bulunan Oran, Atatürk İlköğretim Okulu'nun adının 'Tenzile Ana' olarak değiştirilmesine tepki göstererek, "Milli Eğitim Bakanı'nın Atatürk düşmanı olduğunu, Cumhuriyeti içine sindiremediğini biliyoruz. Milli Eğitim Bakanı gelsin Van'ın sondan ikinci olan eğitim sorununu düzeltsin" dedi.

  VATANDAŞ SIKINTILI

  CHP Van İl binasında basın toplantısı düzenleyen Umut Oran, depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen deprem yaralarının halen sarılamadığını söyledi. İktidarın bu depremde iyi sınav vermediğini öne süren Oran şöyle konuştu: "Şabaniye kavşağında bir camiinin minaresi yok. Sizlerin kanalıyla söyleyelim, sonra Başbakan görünce bozuk atmasın. Biz geldiğimizde söyledik camiler yıkık yapılmıyor. Vatandaş sıkıntılı. En büyük şikayetlerden biri camilerin yapılmamış olması. Adliye halen cezaevinde. Eğitim halen sıkıntılı. Öğretmenler de öğrenciler de sefil. Van stadı halen inşa edilmedi. Birçok ilde yeni stadyum yapıldı. Fakat Van Spor halen deplasmanda maçlarını oynamak zorunda kalıyor."

  İSİM DEĞİŞİKLİĞİNİ KİM TALEP ETTİ?

  Bugün Erciş İlçesi'nde Atatürk İlköğretim Okulu'nu da ziyaret edeceklerini ifade eden CHP'li Oran sözlerini şöyle sürdürdü: "Biliyorsunuz Atatürk İlköğretim Okulu'nun adı bugün Tenzile Ana Okulu oldu. Ben Tenzile Hanım'a Allah'tan rahmet diliyorum. Başbakan yarın o okulun açılışını da yapacakmış. Bu isim değişikliğini kim talep etti. Bu nasıl bir yalakalıktır. Sayın Başbakan utanmıyor mu böyle bir şeye, yani Atatürk'ün ismini kaldırıp yerine Tenzile Ana adı veriliyor. Nasıl içine sindiriyor. Buna gerek var mı? Milli Eğitim Bakanı'na da soruyorum. Bu izni sen nasıl verebilirsin? Milli Eğitim Bakanının Atatürk düşmanı olduğunu, Cumhuriyeti içine sindiremediğini biliyoruz. Milli Eğitim Bakanı gelsin, Van'ın sondan ikinci olan eğitim sorununu düzeltsin."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir