Petrol
97.92
-1.69%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
440.454
2.16%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  CHP'li Tanrıkulu Fırat Haber Ajansı'na konuştu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, PKK'ya yakınlığıyla bilinen ANF'ye konuştu.
  • 21.10.2011 - 15:39
  CHP'li Tanrıkulu Fırat Haber Ajansı'na konuştu

  CHP li Tanrıkulu Fırat Haber Ajansı na konuştu #1

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK'nın ANF adlı sözde Haber ajansına özel açıklamalarda bulundu. Tanrıkulu açıklamasında Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Gül'ün sözlerini eleştirdi.

  ANF, CHP'li Tanrıkulu'nun kendilerine yaptığı açıklamayı "CHP: İntikam söylemi aşırı milliyetçilere fırsat verir" başlığıyla duyurdu.

  "ÇÖZÜMÜ MECLİS OLUŞTURACAK"

  Haberde şu ifadeler yer aldı: "BDP'ye yüklenen Başbakan Erdoğan'ın kendi sorumluluğunu örtme çabası içinde olduğunu söyleyen Tanrıkulu, 'Bu meclis çözüm olanağını oluşturacak başka bir şansımız yok. Zira köprüden önce son çıkıştayız" diye konuştu

  "ABDULLAH GÜL'ÜN ÇIKIŞINA ELEŞTİRİ"

  "İntikamını misliyle alacağız, gibi bir söylemin Cumhurbaşkanı gibi toplumun birliğini ve bütünlüğünü temsil eden bir siyasetçinin söylememesi gereken sözler'' olduğunun altını çizen Tanrıkulu şöyle dedi: "Kutuplaşmanın ve öfkenin yükseldiği böyle bir dönemde Cumhurbaşkanı'na düşen görev, duygularıyla değil sağduyuyla hareket etmesi ve çözümün demokraside olacağını ifade etmesidir. Unutmamalıdır ki, böyle bir söylem aşırı milliyetçi duygularla hareket edenler tarafından farklı anlaşılabilir ve kötüye kullanılabilir. Bunlar, sokaklarda engellenemeyecek girişimlere yol açmaya elverişli sözlerdir. Bu nedenle Cumhurbaşkanı her yurttaşı ve tüm toplumu sağduyulu bir şekilde bir arada tutacak tutum ve söylemlerde olmalıdır."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir