Euro
15.2288
-0.47%
Dolar
13.4887
-0.13%
Altın
802.0880
0.20%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
510.001
4.16%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  CHP'li Tekin'den Türk siyasetine üslup eleştirisi

  CHP'li Gürsel Tekin, Erdoğan ve Kılıçdaroğlu'nun siyasi üslubunu değerlendirdi.
  • 07.11.2012 - 13:43
  CHP'li Tekin'den Türk siyasetine üslup eleştirisi

  CHP li Tekin den Türk siyasetine üslup eleştirisi #1

  Körfez Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen kahvaltıya CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İl Gençlik Kolları Başkanı Ozan Aksu ile partililer katıldı. AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik 'Bahtsız bedevi' sözleri hatırlatılınca, bu siyasi üslubun herkesi rahatsız ettiğini söyledi.

  "BU ÜSLUP HEPİMİZİ RAHATSIZ EDİYOR"

  Tekin, söyle devam etti: "Bu siyasi üslup hepimizi rahatsız ediyor. Eski siyasi üslubu arıyorum. Sayın Demirel, Sayın Ecevit, Sayın Erbakan, Sayın İnönü hatırlarsanız televizyonların karşısında, bugün Amerika'daki seçimler gibi çıkar ve herkes, hepimiz izlerdik. Ona göre de bir kanaat getirirdik. Şimdi tek kale maç yapıyoruz. Sayın Başbakan kendisi çıkmadığı gibi takımını da çıkartmıyor. Durum böyle olunca, bu üslubun muhatabı sayın Başbakanın kendisidir. Ben ilk kez siyasi üslupta, tüm bu 50 yıllık sürece baktığımızda bir başbakanın, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın ana muhalefet liderine 'Şerefsiz' olarak hitap ettiğini gördüm. Bundan daha ağır bir üslup da her halde olmaz diye düşünüyorum. Yani üslubun muhatabı sayın Başbakanın kendisidir. Elbette biz de bu üslubundan rahatsızız."

  Türkiye'nin yasaklı bir ülke haline geldiğini öne süren Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan'ın yasaksız bir Türkiye yaratma iddiasında bulunduğunu, başbakanın günümüzde 1000 polis ile korunmak istendiğini ileri sürdü.


  Görüş Bildir