Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
487.602
0.31%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  CHP'li vekil Güler'den parti yönetimine istifa çağrısı

  CHP İzmir Milletvekili Güler, parti ilkeleri ve parti içi demokrasinin askıya alındığını savunarak "Parti yönetimi istifa etmelidir" dedi.
  • 13.11.2014 - 11:44
  CHP'li vekil Güler'den parti yönetimine istifa çağrısı

  CHP li vekil Güler den parti yönetimine istifa çağrısı #1

  CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, parti ilkeleri ve parti içi demokrasinin askıya alındığını savunarak, Genel Başkan ve MYK üyelerini istifaya çağırdı. "Parti en kısa zamanda kurultay yapmalıdır." diyen Güler, "seçimlerden önce doğru yönetim şart" vurgusunda bulundu.

  İSTİFA ÇAĞRISININ İKİ NEDENİ VAR

  Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırmasının iki temel nedeni bulunduğunu belirten Güler, CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum'un tedbirli kesin ihraç talebiyle disipline verilmesinin bunlardan biri olduğunu kaydetti. Güler, ikinci nedenin, son kurultayda cinsiyet kotası, kadın kotası olarak kullanılıp, en son sırada oy alarak PM'ye taşınan, sonra Genel Başkan Yardımcısı yapılan kişinin açıklamaları olduğunu söyledi.

  "GENEL BAŞKAN VE MYK ÜYELERİ İSTİFA ETMELİDİR"

  Bu iki nedenin, partideki merkezin, partinin ilkelerini, parti içi demokrasiyi askıya aldığını gösterdiğini savunan Güler, "Bu nedenle Genel Başkan ve MYK üyeleri istifa etmelidir, partinin önünü açmalıdır. Parti en kısa zamanda kurultay yapmalıdır" diye konuştu.


  Görüş Bildir