Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
291.999
1.47%
28ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 28 C

  CHP'li vekil Kılıçdaroğlu'nu zora sokacak

  Danıştay başvurusunu gerçekleştiren CHP'de Nur Serter'in itirafı Kemal Kılıçdaroğlu'nu zora sokacak.
  • 03.02.2012 - 08:47
  CHP'li vekil Kılıçdaroğlu'nu zora sokacak

  CHP li vekil Kılıçdaroğlu nu zora sokacak #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında 'imam hatip' polemiğine neden olan Danıştay başvurusunu gerçekleştiren CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, önemli açıklamalarda bulundu.

  "MAĞDURİYETİ GÖZLER ÖNÜNE SERMEK İSTEDİM"

  Serter, YÖK'ün katsayı uygulaması konusunda CHP'nin kurumsal başvuru gerçekleştirmemesi nedeniyle Danıştay'a 'bireysel' başvuru gerçekleştirdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Başvurumda, İHL ile ilgili tek bir cümle dahi yer almamıştır. Çoğunluğu yoksul ve orta gelirli aile çocuklarından oluşan genel lise öğrencilerinin uğradığı haksızlığı gidermek ve meslek lisesi öğrencilerinin genel lise öğrencilerine göre sahip oldukları olanakları hatırlatarak genel lise öğrencilerinin mağduriyetini gözler önüne sermeyi amaçladım."

  "ZAHMET EDİP BAKSAYDI"

  Serter, Kılıçdaroğlu'nun başvuruyla ilgili Erdoğan'a grup toplantısında tepki gösterirken kendisinden "iki kişi" diye söz etmesine de itiraz etti. Serter, "Sayın Kılıçdaroğlu keşke Sayın Başbakan'a din, dindar ekseninde cevap vermek yerine, başvurunun içeriğini öğrenme zahmetine katlanmış olsaydı. Sanki imam hatip liseliler üniversiteye girmesin diye başvuru yapmışım gibi değerlendirme yaptı. Konuşması CHP için de genel liseliler için de iyi olmadı" dedi.

  METNİ GÖNDERDİK

  Başvuruyu CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ile gerçekleştiren Serter, Yılmaz'ın başvuru gerçekleştirmeden önce metni Kılıçdaroğlu'na ilettiğini belirterek, "İçeriğini öğrenmek istese öğrenirdi. Ancak bize herhangi bir dönüş olmadı" dedi.

  SEN BOSTAN KORKULUĞU MUSUN?

  Kılıçdaroğlu, son grup toplantısında başvuruyu gerçekleştiren CHP milletvekilleri Serter ve Yılmaz'dan "iki kişi başvurmuş" diye bahsetmiş, CHP'yi eleştiren Erdoğan'a şöyle tepki göstermişti: "Danıştay'a CHP'nin değil de iki kişinin bireysel başvuru yaptığını bilmeyecek kadar cahil olamaz."

  Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından partililer Erdoğan'ı yuhalamıştı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun "kurumsal değil iki kişi" açıklamasına ise, "bostan korkuluğu musun" karşılığını vermişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir