Petrol
94.23
-0.91%
Euro
18.2085
-0.25%
Dolar
17.962
0.02%
Altın
1.027
-0.01%
Borsa
2879
0.75%
Bitcoin
433.420
-0.28%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  CHP'li vekil Öğüt'ten kıratlı akaryakıt protestosu

  CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Erzurum'da kırata binip akaryakıt fiyatlarını protesto etti.
  • DHA
  • 09.02.2015 - 13:30
  CHP'li vekil Öğüt'ten kıratlı akaryakıt protestosu

  CHP li vekil Öğüt ten kıratlı akaryakıt protestosu #1

  TBMM'de ve Türkiye'nin değişik yerlerinde, halkın sorunlarını dile getirmek için ilginç yöntemler deneyen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, bu kez Erzurum'da kırata binip akaryakıt fiyatlarını protesto etti.

  ATA BİNDİ

  Köylülerin getirdiği kırata binen Ensar Öğüt, halkı selamlayıp neden ata bindiğini açıkladı.  Köylünün 5 litre süt satınca 1 litre mazot alabildiğini söyleyen Öğüt, "Dünyada petrolün varili 115 dolardan 48 dolara indi. Türkiye'de de akaryakıt fiyatlarının aynı oranda inmesini istiyoruz" dedi. Yoldan geçen otobüs, minibüs ve taksileri durdurup başlattığı protestoya destek isteyen Öğüt'ü bazı vatandaşlar alkışladı. Ensar Öğüt, eylemle ilgili olarak şunları söyledi:

  CHP li vekil Öğüt ten kıratlı akaryakıt protestosu #2

  "DÜNYADA PETROL, 115 DOLARDAN 48 DOLARA İNDİ"

  "Bugün ata binmemin nedeni pahalı mazot ve benzini protesto içindir. Dünyada petrolün varili 115 dolardan 48 dolara indi. Türkiye'de de akaryakıt fiyatlarının aynı oranda inmesini istiyoruz. Türkiye'de bu oranda ayarlama yapıldığı zaman mazot 1 lira 80 kuruş, benzin ise 2 lira olması lazım. Bu anlamda diyoruz ki; 'artık bizi kimse kandırmasın.' Mazot ucuzlarsa 1 litre süte karşılık 1 litre mazot alacağız.

  Çiftçimiz hala 5 litre süt satıyor, bir litre mazot alıyor. Petrolün fiyatı 1 lira 80 kuruşa inerse o zaman ne olur biliyor musunuz? Taksici, otobüsçü, kamyoncu, esnaf kazanır. Otobüse, minibüse, taksiye binen de ucuza binecek. Köylü ekini, hasatı ucuza yapacak. Bu duruma dikkat çekmek için geldim. Halkın da büyük desteğini gördüm. Biz diyoruz ki dünya standartlarındaki ucuzluk neyse, Türkiye'ye de aynısı olsun. İnşallah hükümet sesimizi duyar, Türkiye'de de benzin ve mazot fiyatları dünya standartlarına getirilir. Onun için sizden rica ediyorum bu kampanyaya destek verin."

  CHP li vekil Öğüt ten kıratlı akaryakıt protestosu #3

  CHP'Lİ VEKİL İLGİNÇ PROTESTOLARIYLA BİLİNİYOR

  Ensar Öğüt, daha önce de;

  -Türkiye'ye ithal hayvan girişini protesto için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne boğa götürmüştü.

  - Doğalgaz hattının  Ardahan'dan geçmesine rağmen halkın yararlandırılmaması nedeniyle Hanak İlçesi'ndeki BOTAŞ tesisleri yanında tezek yakarak eylem yapmıştı.

  - Erzurum- Artvin karayolun, 'ölüm kavşağı' haline gelen Aksukapı mevkisinde kefen giyip yola uzanmıştı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir