Petrol
96.41
-0.19%
Euro
18.2302
-0.17%
Dolar
18.112
0.18%
Altın
1.021
0.04%
Borsa
3043
0.00%
Bitcoin
392.936
-8.30%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C

  CHP'li vekilin sözleri Meclis'i karıştırdı

  CHP'li Tanal'ın müstehcen sorusu, AK Parti'li vekillerin tepkisini çekti.
  • 20.12.2011 - 12:47
  CHP'li vekilin sözleri Meclis'i karıştırdı

  CHP li vekilin sözleri Meclis i karıştırdı #1

  TBMM Genel Kurulunda, 2012 yılı bütçesi üzerindeki görüşmelerde CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın sorusu tartışmaya neden oldu.

  MECLİS'TE MÜSTEHCEN ATIŞMASI

  Genel Kurulda, 2012 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısının 29. maddesi görüşülürken Hükümeti temsil eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'e soru soran Tanal, "Burada iktidar partisi milletvekilleri sanki samanlıkta bir şey yapar gibi ses çıkarıyorlar" dedi. AK Parti'li bazı milletvekilleri, Tanal'a, "çüş" diye tepki gösterdi.

  Ergün'ün sorulara yanıt vermesinin ardından söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP'li Tanal'ın sözlerinin tutanaklara geçtiğini belirterek, tepki gösterdi.

  Videoyu izlemek için tıklayyınız...

  YAKIŞIKSIZ BİR SÖZ

  Birleşimi yöneten Başkanvekili Güldal Mumcu'nun, Tanal'ın sözlerinin uygun olmadığını belirterek, "Yakışıksız bir söz" ifadesini kullandı. Bu sırada bazı AK Parti'li milletvekilleri "özür dilesin" dedi.

  Tanal, "Samanlıkta iğne aramak diye bir atasözümüz vardır. Bilmiyorlarsa ne yapayım? Milletvekilleri çocukluk durumundan kurtulamamış. Lütfen bundan kurtulun" diye konuştu.

  Canikli'nin "İğne aramakla ses çıkarmanın ne alakası var?" demesi üzerine Başkanvekili Mumcu, Tanal'dan sözlerini düzeltmesini istedi.

  Tanal, bunun üzerine, "Benim aklıma gelen, size izah ettiğim gibi. AKP milletvekillerinin aklına başka bir şey geliyorsa, lütfen izah etsinler. Düşüncenizi okuyamam ki. AKP'lilerin düşüncesini bilemiyorum, açıklasınlar, ben de öğreneyim" dedi.

  Bu sırada AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Tanal'a, "Özür dilemek de bir erdemdir" diye seslenirken, bazı AK Parti'li milletvekileri ise "Utanın, utanın, sözlerini sana aynen iade ediyorum" diye laf attı.

  Başkanvekili Mumcu, Tanal'a, "Sözünüz yakışıksız bir anlam ifade edecek tarzda anlaşılmıştır. Maksadınızın öyle olmadığını söylerseniz konu kapanmış olacak" dedi. Bunun üzerine Tanal, amacı aşan bir söz söylemediğini belirterek, "Gerçek niyetim tutanaklara geçtiği tarzdadır" diye karşılık verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir