Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C
  CHP'li vekilleri GATA'ya sokmadılar

  CHP'li vekilleri GATA'ya sokmadılar

  Ankara GATA'da bulunan şehit yakınlarını ziyaret etmek isteyen CHP'liler içeri alınmadı.
  • 08.09.2012 - 13:42

  CHP li vekilleri GATA ya sokmadılar #1

   CHP Ankara milletvekilleri Levent Gök ve İzzet Çetin ile Ankara İl Başkanı Zeki Alkın'ın şehit yakınlarını ziyaretine izin verilmedi.

  "HEDİYE ALIŞVERİŞİNE DEĞİL, ACI PAYLAŞMAYA GELDİK"

  Gök, Ankara'da akrabaları olmadığı için GATA misafirhanesinde kalan altı şehit ailesini ziyaret etmek, acılarına ortak olmak için Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla GATA'ya gitmek istediklerini söyledi.

  Bunun için dün hem GATA Nöbetçi Amiri hem de Misafirhane Komutanı'ndan izin aldıklarını belirten Gök, "Biz bugün Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine GATA'da bekleyişlerini sürdüren şehit ve yaralı ailelerini ziyaret edecektik. Buna ilişkin olarak Genelkurmay'la gerekli görüşmeleri yaptık. Saat 12.00'de gelebileceğimizi söylediler. Ancak GATA'nın önüne geldiğimizde İletişim Daire Başkanlığı, Genelkurmay'ın bu ziyarete izin vermeme kararı aldığını bize iletti. Bu karara anlam veremedik. Şehitler artık Türkiye'nin evlatlarıdır. Ailelerin acısını paylaşmak da bizlerin görevidir. Bu insani ve masumane isteğe olumsuz yanıt verilmesi ve ziyaretimizin engellenmesi kabul edilebilir değildir." dedi.

  "GEREKÇE GÖSTERİLMEDİ"

  Gök, oraya hediye alışverişinde bulunmak için gitmediklerini belirterek, "Kamuoyu vicdanını yaralayacak şekilde hediye alıp vermek için gitmiyorduk. İnsani ve masumane bir şekilde acılara ortak olmaya, paylaşmaya gidiyorduk. İçeriye alınmadık. Ama bunun hesabını soracağız" diye konuştu.

  CHP Grup Başkanlığı bugün yaptığı açıklamada "08.09.2012 Cumartesi günü ( Bugün ) Saat: 12.00'da CHP Ankara Milletvekili Levent Gök başkanlığındaki bir heyet GATA Misafirhanesindeki şehit yakınlarını ziyaret ederek acılarını paylaşmak istemiştir. Ancak Genelkurmay Başkanlığı bu ziyarete izin vermemiştir." denildi.

  "KILIÇDAROĞLU'NA AKTARACAĞIZ"

  CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ve CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın'la birlikte yapmak istedikleri ziyaretin engellenmesinin şehit ve yaralı ailelerinin acılarının paylaşılmasına engel olunması anlamına geldiğini de belirten Gök şöyle konuştu: "Gelişmeleri Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu'na aktaracağız. Hiç kimse CHP'nin şehit ve yaralı askerlerin ailelerinin acısını paylaşmasına engel olamaz."

  GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA YAPILDI...TIKLAYINIZ

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir