Petrol
83.56
1.06%
Euro
19.577
0.14%
Dolar
18.6378
0.00%
Altın
1.061
0.23%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
322.062
-1.41%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  CHP'liler eylemden sonra çaya davet etti

  Gaziantep'te CHP'li vekiller, Kılıçdaroğlu'na boş mermi kovanı atılması olayını kınadıktan sonra halkı çaya davet etti.
  • İHA
  • 10.06.2016 - 15:50
  CHP'liler eylemden sonra çaya davet etti

  chp

  CHP İl binasında partililerle bir araya gelen CHP Gaziantep milletvekilleri Akif Ekici ve Mehmet Gökdağ, İstanbul Vezneciler’de bombalı saldırı sonucunda şehit düşen Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü’nün cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne boş mermi kovanı atılmasını kınadı.

  "SANMASINLAR Kİ GERİ ADIM ATACAĞIZ"

  İl binasında yapılması düşünülen basın açıklaması, sıcak havaya rağmen parti binasındaki balkondan yapıldı. Balkon konuşmasının gerekçesi ise yoğun katılım olarak gösterildi. Milletvekili Mehmet Gökdağ, “Genel başkanımıza saldıranlar, onun önüne mermi atanlar, yumurta atanlar sanmasınlar ki bizim özgür, demokratik, laik Türkiye Cumhuriyeti mücadelemizde bir adım geri atacağız. Aksine bizim daha kararlı olacağımızı biliyorlar. Aksine daha fazla cumhuriyetimize sahip çıkmanın gereğini hepimiz hissediyoruz” şeklinde konuştu.

  AÇIKLAMA SONRASI ÇAYA DAVET

  Balkondan yapılan basın açıklamasında basın mensupları görüntü almakta güçlük çekerken, açıklamanın bitiminde ise bir partili kalabalığa seslenerek çay içmeye davet etti.

  CHP liler eylemden sonra çaya davet etti #2

  "KENDİSİ NİYETLİ DEĞİL, MİLLETİN ORUÇLU OLDUĞUNU UNUTTU"

  Bazı partililer ve basın mensuplarının tepki göstermesi üzerine araya giren Milletvekili Ekici, "Arkadaş herhalde kendisi niyetli değil, milletin oruçlu olduğunu unuttu" diyerek vatandaşları sakinleştirdi.

  CHP liler eylemden sonra çaya davet etti #3


  Görüş Bildir