Euro
15.3321
0.10%
Dolar
13.5379
0.06%
Altın
789.5340
0.01%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
579.258
0.84%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C

  CHP'lilerden halaylı protesto

  Malatya'da CHP'liler, halk oyunlarına zina diyen müdür yardımcısını halay çekerek protesto etti.
  • DHA
  • 13.04.2016 - 14:23
  CHP'lilerden halaylı protesto

  chp

  Malatya Gazi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Nevzat Turan'ın, sosyal medyadaki paylaşımında halk oyunlarını 'zina' olarak nitelemesine tepki gösteren CHP'liler okul önünde toplandı.

  CHP'LİLER HALAY ÇEKTİ

  Ağbaba ve CHP’liler daha sonra davul eşliğinde halay çektiler. Yaklaşık 200 CHP’linin katıldığı eyleme, bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi.

  "OMUZ OMUZA HALAY ÇEKİLMESİ YADIRGANIYOR"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, okul önündeki protesto gösterisinde yaptığı konuşmada, Malatya'nın bu ülkenin mozaiği olduğunu söyledi. Ağbaba, "Kürt, Türk bir arada, barış içinde yaşıyor bu kentte. Hiç kimse yaşamından dolayı sorgulanmaz ve ayrıma tabii tutulmaz. Çocuklarımızın halayından, çocuklarımızın el ele tutuşmasından hiç kimse farklı bir durum çıkaramaz. Adı üzerinde omuz omuza halay çekmesini yadırganıyor" dedi.

  CHP lilerden halaylı protesto #2

  "BU ANLAYIŞ IŞİD ANLAYIŞIDIR"

  Halk oyunu oynanmaya 'zina yapmak' gözüyle bakan anlayışın, Ortadoğu’da Suriye'de, Irak’ta köle pazarında 11-12 yaşındaki çocukları satan anlayışla aynı olduğu görüşünü savunan Ağbaba, şöyle dedi:

  "Bu anlayış IŞİD anlayışıdır. Bunu söyleyen maalesef bir okulda müdür, müdür yardımcısı. Bu neden oldu? Geçen yıl cemaat adı altında bir operasyon yaptılar. Bütün okul müdürlerini görevden aldılar. Liyakati bıraktılar, kendi yandaş AKP’nin resmi sendikasına üye olmayan hiç kimseyi yönetici yapmıyorlar. Bu müdür yardımcısı olacak zat, AKP’nin resmi sendikasının üyesi. AKP’nin resmi sözcüsü. Bu anlayış, her gün CHP’ye, İsmet Paşa'ya, Mustafa Kemal Atatürk’e söven küfür eden anlayışla bire bir aynı."


  Görüş Bildir