Euro
9.6671
-0.06%
Dolar
8.0703
0.16%
Altın
461.93
0.34%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
464.000
-5.27%
10ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 10 C
  CHP'nin önerisine AK Parti'den tam destek

  CHP'nin önerisine AK Parti'den tam destek

  Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği kadrolarının maaşlarıyla ilgili konuda CHP ve AK Parti birleşti.
  • 10.07.2013 - 10:31

  CHP nin önerisine AK Parti den tam destek #1

  Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği kadrolarında görevli personelin başka kurumlara atanmaları durumunda, mevcut maaşlarını almaya devam etmelerini öngören madde, torba kanun teklifinden çıkarıldı. CHP'nin bu konudaki önergesine AKP'nin de destek vermesi dikkat çekti.

  CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA GÖREV YAPANLAR..

  Çıkarılan metinde ''Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği kadrolarında görev yaparken, diğer kamu kurumlarına atananların, yeni görevlerinde aldıkları ücretin, Cumhurbaşkanlığı'nda aldıkları ücretten daha az olması halinde, aradaki farkın kendilerine ödenmesini'' öngörüyordu.

  AK PARTİ'DEN CHP'YE TAM DESTEK

  CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt, bu madde görüşülürken yaptığı konuşmada ''Çalışanlar arasında bir değişiklik ihtimaline göre bu düzenleme yapılmış. Cumhurbaşkanlığı'nın bazı çalışanları başka yerlere gönderilecek ve oralarda hak kaybı olmasın, açacakları davaları kazanmasınlar mantığı ile yapılmak istenen bir düzenleme'' dedi.

  Daha sonra CHP'li Kazım Kurt, Sinan Aygün, Hülya Güven, Levent Gök ve Gökmen Öğüt'ün bu maddenin metinden çıkarılmasına yönelik önergesi oylandı. Hükümeti temsil eden Çevre Bakanı Erdoğan Bayaktar da önergeye katıldıklarını açıkladı. Daha sonra AKP ve CHP oylarıyla önerge kabul edildi.

  Böylelikle Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nde çalışan personel başka kamu kurumlarına atanırsa, Çankaya'da çalışırken aldıkları yüksek maaş, ikramiye ve diğer ödemeleri alamayacak ve ilgili kurumun maaş rejimine tabi olacak.

  CHP nin önerisine AK Parti den tam destek #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir