Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
0
0.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C

  Çiçek'ten Kılıçdaroğlu'na yanıt: Yaptığı çok ayıp

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun yayın yasağı konusunda yaptığı eleştirelere yanıt veren TBMM Başkanı Çiçek, "Yaptığı çok ayıp" dedi.
  • 27.11.2014 - 13:55
  Çiçek'ten Kılıçdaroğlu'na yanıt: Yaptığı çok ayıp

  Çiçek ten Kılıçdaroğlu na yanıt: Yaptığı çok ayıp #1

  NTV canlı yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis Başkanı Çiçek, 4 eski bakanla ilgili iddiaları araştıran soruşturma komisyonuna yayın yasağı getirilmesi için başvuru yaptığı iddiasına tepki gösterdi.

  HAKKIM DA YETKİM DE YOK

  Yasağa ilişkin başvuruyu kendisinin yapmadığını belirten Çiçek, ''Kesinlikle benim böyle bir başvurum olmadı ve başvuruya hakkım da yetkim de yok'' dedi. Kılıçdaroğlu'nu eleştirisine yanıt veren Çiçek, "Evvela kesinlikle benim böyle bir başvurum olmadı ve başvuruya hakkım da yetkim de yok. Meclis başkanını hırsızlığı yolsuzluğu himaye etmek gibi son derece ayıp bir üslupla bizi suçlamaya çalışıyorlar. Bunu ana muhalefet partisi lideri yapıyorsa bu daha ayıp bir şey. Aramızda bir hukuk var. Bu işi yapıp yapmadığımı sorma imkanı olabilir, o partinin içinde çok değerli hukukçular var, komisyonda olanlar var bunlara sorabilir." dedi.

  AYIP BİR ŞEY

  Çiçek konuya ilişkin şunları kaydetti;

  "Evvela kesinlikle benim böyle bir başvurum olmadı ve başvuruya hakkım da yetkim de yok. Siyaseten tartışılan konunun başka boyutları varsa bunu ortaya koyup ondan sonra bu işleri tartışmak bizi daha doğru yere götürür. Ortaya bir haber çıkıyor bunun arkasında önünde ne var haber doğru mu yanlış mı araştırmadan hemen siluete ateş ediliyor. Ve çok ağır ifadelerde bulunuluyor. Meclis başkanını hırsızlığı yolsuzluğu himaye etmek gibi son derece ayıp bir üslupla bizi suçlamaya çalışıyorlar. Bunu ana muhalefet partisi lideri yapıyorsa bu daha ayıp bir şey. Aramızda bir hukuk var. Bu işi yapıp yapmadığımı sorma imkanı olabilir, o partinin içinde çok değerli hukukçular var, komisyonda olanlar var bunlara sorabilir.

  DOĞRU BULMADIĞIMI İFADE ETMEK İSTERİM

  Ondan sonra bir değerlendirme yapması gerekirken meclis başkanının bu yaptığı doğru değildir filan dese yine bir dereceye kadar. Eğer bu haber doğruysa diye bir cümle kullansa onu da anlayışla karşılarım. Ama doğrudan beni zan altında bırakan açıklama yapıyor. Bunu doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Meclis başkanlığının onurunu itibarını korumak, meclis başkanının görevi olduğu kadar bu parlamentoda görev yapan benden sonra görev ve sorumluluk onlara düşüyor."


  Görüş Bildir