Cumhurbaşkanı Erdoğan gazi ve şehit ailelerini ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'nde gazilerin ve şehitlerin ailelerini ağırladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada ve bilhassa Avrupa'da "Müslüman" denildiğinde ilk akla bu toprakların insanının geldiğini belirterek, şunları söyledi;

BATILILAR GÖZÜNDE HER MÜSLÜMAN TÜRK'TÜR

"Türk, sadece bizim ülkemizde etnik anlam taşır. Batılılar gözünde geçmişten bu yana her Müslüman, Türk'tür, öyle tanımlanır. Bu asla bir üstünlük ifadesi değildir; sadece tarihi hakikatlerle çerçevelenmiş bir tespittir. Bu durum aynı zamanda, tarihin milletimize yüklediği sorumluluğun da ifadesidir" Cumhurbaşkanı Erdoğan gazi ve şehit ailelerini ağırladı

Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

"TÜRKİYE'MİZE HİZMET EDİYORUZ"

"Al bayrağı şerefle, gururla göklerde dalgalandırmak, üzerinde bu bayrağın bulunduğu pasaportun itibarını yükseltmekle olur. Bu milletin onurunu korumak, onun refah seviyesini yükseltmekle olur. Biz, başkaları gibi hamasetle, lafla, sözle, bağırarak, çağırarak değil, işte bu şekilde Türkiye'mize hizmet ediyoruz.

"TÜRKİYE'Yİ ENDÜLÜS YAPMAK İSTEYENLER.."

Türkiye’yi Endülüs yapmak isteyenler, Türkiye’yi Orta ve Doğu Afrika'ya çevirmek isteyenler, Türkiye'yi Doğu Avrupa ve Balkanlar'ın akıbetine uğratmak isteyenler bu niyetlerinden asla vazgeçmiş değiller."