Petrol
96.43
-0.08%
Euro
18.2838
0.03%
Dolar
17.905
0.03%
Altın
1.032
-0.07%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
415.899
-3.08%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlana'yı anma töreninde konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni'nde yaptığı konuşmasında "sahte din rehberleri" vurgusunda bulundu.
  • 17.12.2014 - 21:26
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlana'yı anma töreninde konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Mevlana yı anma töreninde konuştu #1

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana'nın 741. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Töreni'nde konuştu. "Mevlana bizi en çok maskeyle dolaşan sahte din rehberleri konusunda bizi uyarmıştı" ifadelerini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi;

  OSMANLI İÇİN YAPRAK DÖKÜLMÜŞTÜ

  "Mevlana ardında sadece yazılı eser ve sönmeyen fikirler bırakmış değil, aşktan ihlam almış fikirler bıraktı. Hakk'a dayanan millet her bağdireye, her operasyona rağmen dimdik ayakta kalabilmeyi, istiklali başarabilmiştir. Diyor ki Hazreti Mevlana: "Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için sadece yaprak döktük." Selçuklu Devleti dağıldığında bu milletin çöktüğünü sanmışlardı ama bu millet bir başka bahar için yaprak dökmüştü. Osmanlı için yaprak dökmüştü. Osmanlı Devleti dağıldığında bu milletin bittiğini zannetmişlerdi ama bu millet Cumhuriyet baharı için, Cumhuriyet ile yeniden doğuş için sadece yaprak dökmüştü.

  SAHTE DİN REHBERİNE KARŞI UYARMIŞTI

  Mevlana bizi en çok maskeyle dolaşan sahte din rehberleri konusunda bizi uyarmıştı. Mevlana uyarısında ne kadar da haklıdır. Öyle alimler vardır ki, vefatlarının ardından asırlar da geçse kendileri ve eserleri unutulmaz.

  Erdoğan: Mevlana bizi sahte din rehberlerine karşı uyarmıştı İZLE

  KENDİLERİNE BEL BAĞLAYANLARIN FOYASI ORTAYA ÇIKAR

  Öyle de alim maskesi takmışlar vardır ki, daha hayattayken kendilerinin de kendilerine bel bağlayanların da foyası ortaya çıkar. Bu aziz millet Hasan Sabbah'lara, sahte peygamberlere, modern Yezitlere karşı hep muhafaza olmuştur.

  BU MİLLET HEP UYANIK OLACAKTIR

  Bu medeniyet, onu bozmaya çalışan hasımlarına karşı hep uyanık olacak, Mevlana'nın izinden gidecektir. Yeni Türkiye ile yeni bir bahara uyanışa hazırlanıyoruz, bu bahar kardeşlik, dayanışma baharıdır. Bu bahar Türkiye'nin normalleşeceği, hukukun, siyasetin, toplumun her kesiminin normalleşeceği bir bahardır."  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir