Petrol
96.31
-0.21%
Euro
18.3082
0.17%
Dolar
17.9258
0.15%
Altın
1.033
-0.05%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
415.279
-2.94%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye yanıt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye yanıt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemaat'e yapılan operasyon sonrası sessizliğini bozan Avrupa Birliği'ne sert yanıt verdi.
  • 15.12.2014 - 14:57

  Cumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye yanıt #1

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kocaeli'de TÜPRAŞ tesislerinin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Erdoğan, Avrupa Birliği'nin; Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın gözaltına alınmasına tepki göstermesini sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, şunları söyledi;

  "Medya dünyası girdiği kirli ilişkilerden sıyrılacaktır diye düşünüyorum. Bu kirli oyunlara boğun eğenler milletin karşısında kaybetmeye mahkumdur. Medya dünyası girdiği kirli ilişkilerden kurtulacaktır. Tarafımızı çok iyi belirlememiz lazım. Omurgalı durduğumuz zaman millet kazanacaktır. Bitaraf olan bertaraf olur. Duruşumuz çok önemli.

  KENDİ AKLINIZI KENDİNİZE SAKLAYIN

  Adımlar atıldığı anda AB'den hemen birisi çıkıyor açıklama yapıyor. Sen neye göre bu açıklamayı yapıyorsun. 50 yıldır bu ülkeyi AB kapısında bekletenler, acaba bu atılan adımların ne olduğunu biliyor musunuz? Ulusal güvenliğimizi tehdit eden unsurlar, ister basın mensubu olsun, ister şu olsun bu olsun. Gereken cevabı alacaklardır.

  Böyle bir adımı atarken de acaba AB ne der, bizim böyle bir derdimiz yok. Lütfen kendi aklınızı kendinize saklayın. Artık normalleşen hukuk sistemi, hiçbir masumun ceza almasına, hiçbir suçlunun da elini kolunu sallayarak dolaşmasına izin vermeyecek.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye yanıt İZLE

  YAPILANIN YANINA KALDIĞI TÜRKİYE ESKİDE KALDI

  Atılacak olan her adım hukuk içinde olacak, karar da inşallah hukuk içerisinde olacak. Hakim ve savcılarımızın korkutulmasına fırsat vermeyiz. Yapılanın yanına kaldığı Türkiye eskide kaldı. Basın özgürlüğü diyorlar, alakası yok. "

  Avrupa Birliği'nden operasyonla ilgili açıklama geldi haberiCumhurbaşkanı Erdoğan dan AB ye yanıt #2  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir