Petrol
99.17
-0.43%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
0.00%
Bitcoin
432.992
-0.69%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C
  Cumhurbaşkanlığı turu: Bahçeli-Kılıçdaroğlu görüşmesi İZLE

  Cumhurbaşkanlığı turu: Bahçeli-Kılıçdaroğlu görüşmesi İZLE

  CHP ve MHP'nin Köşk için aday arayışları sürerken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti.
  • 30.05.2014 - 13:40

  Cumhurbaşkanlığı turu: Bahçeli-Kılıçdaroğlu görüşmesi İZLE #1

  Kemal Kılıçdaroğlu, saat 14.40 sıralarında TBMM'deki makamına geldi. MHP Genel Başkanı Bahçeli ise saat 15.00'de kurmayları ile Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Bahçeli'yi kapıda karşıladı. Her iki lider tokalaştıktan sonra gazetecilere poz verdi. Kılıçdaroğlu ile bir araya gelen Bahçeli basına kapalı görüşmeye geçti.

  Cumhurbaşkanlığı turu: Bahçeli-Kılıçdaroğlu görüşmesi İZLE

  Daha önceki görüşmelerinde Cumhurbaşkanının ilk kez halk tarafından seçileceğine işaret eden Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na seçim sürecinin siyasi krize dönüşmemesi için nasıl bir yol izlenebileceğini sordu. Kılıçdaroğlu "Sürece yayalım, tartışalım" cevabını verdi.

  İkili görüşmelerinin ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

  UMUTLUYUM

  İlk açıklamaları Devlet Bahçeli yaptı;

  "Türk siyasi hayatında köklü geleneği olan 2 siyasi kurum cumhurbaşkanlığı seçimleri münasebetiyle bir araya gelmek suretiyle görüş alışverişinde bulundu. Olumlu ve olgun bir görüşme oldu. Gelişmeler içinde tekrar görüşülmesi gerkeiyorsa görüşülecektir.Hiçbir isim telaffuz edilmedi. İsimlerden ziyade prensipler üzerinde durduğumuz biliniyor. Umutluyum."

  İSİM KONUŞMADIK

  Daha sonra sözü alan Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi;

  "Verimli bir görüşme oldu. Herhangi bir isim tartışma konusu olmadı. Genel ilkeler üzerinde duruldu. Bundan sonraki süreçte zaman zaman bir araya gelmek konusunda bir mutabakat sağladık."

  Cumhurbaşkanlığı turu: Bahçeli-Kılıçdaroğlu görüşmesi İZLE #2

  Cumhurbaşkanlığı turu: Bahçeli-Kılıçdaroğlu görüşmesi İZLE #3

  45 DAKİKA SÜRDÜ

  Bahçeli'nin, cumhurbaşkanı seçimi öncesinde ortak çatı aday belirleme temasları çerçevesinde Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşme, yaklaşık 45 dakika sürdü.

  Görüşmede CHP'den Grup Başkanvekilleri Engin Altay ve Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak ve Aytun Çıray ile MHP'den Grup Başkanvekilleri Oktay Vural ve Yusuf Halaçoğlu, Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Genel Başkan Yardımcıları Semih Yalçın ve Celal Adan yer aldı.

  ÇATI ADAY ARAYIŞI

  İlk olarak Bahçeli'nin ortaya attığı çatı aday formülü, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP'liler tarafından da kabul görünce "ortak aday" arayışlarına girişilmişti.

  Devlet Bahçeli, Ahmet Necdet Sezer ve Süleyman Demirel ile çatı aday için birer görüşme yaparken Kılıçdaroğlu ise Cemaat'in işadamları kuruluşu TUSKON başta olmak üzere MÜSİAD ve Türk-İş gibi STK'larla görüşmüştü


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir