Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
362.449
0.43%
25ºC
İstanbul
Bulutlu 25 C
  Davutoğlu operasyon gecesi Karargah'ta şükür namazı kıldı

  Davutoğlu operasyon gecesi Karargah'ta şükür namazı kıldı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Süleyman Şah Saygı Karakolu'na yapılan operasyonun başarıyla tamamlanmasının ardından Karargah'ta şükür namazı kıldığı ortaya çıktı.
  • 26.02.2015 - 07:07

  Davutoğlu operasyon gecesi Karargah ta şükür namazı kıldı #1

  Süleyman Şah Türbesi Saygı Karakolu operasyonu gecesi Karargah'ta neler yaşandığının ayrıntıları belli oldu.

  Yenişafak'tan Abdülkadir Selvi'nin haberine göre, Başbakan Davutoğlu'nun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile birlikte gözünü bir saniye kırpmadığı belirtilirken, o gece iki kez harekatın yönetildiği merkezden dışarı çıktı.

  OPERASYON TAMAMLANDIĞINDA ÖZEL ODAYA GEÇTİ

  Davutoğlu, merkezden dışarı çıktığında komutan için ayrılan özel odaya geçti. Davutoğlu'nun harekat merkezinden son çıkışında operasyonun tamamlandığı dakikalara denk geldi.

  KARAGAHTA ŞÜKÜR NAMAZI KILDI

  Sabah namazı için odaya geçerken, operasyonu tamamlayan askerlerin oluşturduğu konvoyun sınırdan Türkiye'ye geçtiğini görüp rahatlayan Başbakan Davutoğlu, bir de şükür namazı kılarak dua etti. Genelkurmay karargahında bir Başbakan'ın ilk kez şükür namazı kıldığı dakikalar da böylece tarihe geçti.

  Davutoğlu operasyon gecesi Karargah ta şükür namazı kıldı #2

  İşte o gece Genelkurmay Başkanlığı'nda yaşanan hareketliliğin detayları;

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile komutanlar, 21 Şubat'ı 22 Şubat'a bağlayan gece Genelkurmay Karargahı'nda toplandı. Ankara'dan gelen talimat üzerine 572 asker, 40 tank ve 57 zırhlı sınır ötesindeki vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolu'na ulaştı.

  59 UÇAK HER AN MÜDAHALEYE HAZIR BEKLETİLDİ

  59 uçak yerde ve havada her an müdahaleye hazır bekletildi. 12 uçak havada 3 dakikada müdahaleye hazır bulunduruldu. Dozerler bile yoldaki çukurları düzeltip operasyona destek verdi. İnsansız Hava Araçları (İHA) sayesinde bölge an be an takip edildi.

  Davutoğlu operasyon gecesi Karargah ta şükür namazı kıldı #3

  9 BUÇUK SAAT SÜRDÜ

  Görüntülerdeki en ufak bir karartı Başbakan ve Komutanlarının yüreğini ağzına getirdi. Ve Ankara'nın kilitlendiği operasyon 9.5 saatte tamamlandı. Türk askeri Süleyman Şah Türbesi ile Saygı Karakolu'ndaki 38 askerimizi sağ sağlim güvenli bölgeye taşıdı.

  Davutoğlu operasyon gecesi Karargah ta şükür namazı kıldı #4

  Süleyman Şah operasyonu Türk ordusu Suriye'ye girdi haberiDavutoğlu operasyon gecesi Karargah ta şükür namazı kıldı #5

  Süleyman Şah Türbesi'ndeki naaşlar nakledildi haberiDavutoğlu operasyon gecesi Karargah ta şükür namazı kıldı #6  Görüş Bildir