Petrol
95.87
1.00%
Euro
18.3242
0.45%
Dolar
17.9548
0.24%
Altın
1.032
0.88%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
431.194
3.88%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  Davutoğlu'na Abdullah Gül vekil olacak mı sorusu

  Davutoğlu'na Abdullah Gül vekil olacak mı sorusu

  Pakistan dönüşünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Davutoğlu, Abdullah Gül ile görüştüğünü fakat milletvekilliği talebi almadıklarını söyledi.
  • 19.02.2015 - 10:51

  Pakistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaretten dönüş yolunda Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazetecilerin “Abdullah Gül’e milletvekilliği adaylığı teklif etmeyi düşünüyor musunuz, temas oldu mu aranızda?” sorusunu yanıtladı.

  Geçen hafta Abdullah Gül'le görüştüğünü anlatan Başbakan Davutoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız da görüşüyor, ben de görüşüyorum ama öyle bir talep söz konusu olmadı” dedi.

  Davutoğlu na Abdullah Gül vekil olacak mı sorusu #1

  "ŞU ANDA KONUŞULMASI ERKEN"

  Davutoğlu, “Sizin öyle bir düşünceniz var mı?” sorusuna ise şu karşılığı verdi:

  “Bunun şu anda konuşulması için erken veya en azından böyle bir talep ve ortam oluşmuş değil. Abdullah Bey ve bütün Ak Partili kurucu kadroları her zaman bu siyasetin içindedirler, dışında değiller zaten. Hiçbir zaman Abdullah Bey’den Ak Parti’nin dışındaymış gibi bir tavır, tutum sergilediğini görmediniz herhalde. Ak Parti bu anlamda geleneği oturmuş, kültürü oturmuş bir parti. Kim emek vermişse yani bu konuya da o kadar çok milletvekili ve tabiri caizse bir siyasi tabaka oluşmuş ama hiç kimse de Ak Parti’den ne gönül olarak kopuyor, ne fiilen siyaset anlamında kopuyor. O anlamda da Abdullah Bey Ak Parti’nin önemli kurucularından biri; bu hareketin kurucularından, dolayısıyla şu anda da eski Cumhurbaşkanı olarak hiçbir zaman Ak Parti tabanından ya da kadrolarından uzaklaşmış kopmuş değil. Ama siyasetin o kendi doğası var, onun içinde değerlendirmek lazım.”


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir