Dolar
7.6582
0.4301%
Euro
8.9072
0.0449%
Altın
1861.75
-0.3271%
Borsa
1124.17
0.4117%
G. Altın
458.493
0.117%
Bitcoin
82269.16
1.0116%
25ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 25 C

  Davutoğlu'ndan 8 şehitle ilgili açıklama

  Davutoğlu: "Bu saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyorum; lanetliyorum. Allah şehitlerimize rahmet eylesin."
  • 16.09.2012 - 13:27
  Davutoğlu'ndan 8 şehitle ilgili açıklama

  Davutoğlu ndan 8 şehitle ilgili açıklama #1

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Konya Sanayici ve İşadamları Derneği ( KONSİAD ) tarafından Feshane'de düzenelenen Konexpo Fuarına katıldı. Fuarı ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Davutoğlu, Bingöl'de meydana gelen mayınlı saldırıda 8 polisin şehit olmasıyla ilgili konuştu.

  "YÜREĞİMİZE BİR ATEŞ GİBİ DÜŞÜYOR"

  Bakan Davutoğlu "Herşeyden önce kaybettiğimiz polis kardeşlerimize Cenab- ı Hak'tan rahmet diliyorum. Son günlerde aldığımız bu haberler yüreğimize bir ateş gibi düşüyor. Ancak bu şekildeli saldırılarla hiçbir şekilde devletimizin hükümetimizin bu alanda mücadelede güvenlik güçlerimizin iradesini sarsamayacaklar. Bu saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyorum; lanetliyorum. Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Yakınlarına taziyelerimizi iletiyorum " dedi.

  Davutoğlu, "Türkiye'de terör olayları yeni başlamış değil, uzun bir mücadele verdik. Suriye olaylarından önce de bu mücadele sürüyordu. Bu olaylardan bağımsız olarak da, mücadelemiz sürecek. Hiçbir şekilde Türkiye'nin kararlılığından, iradesinden tereddütü olmamalıdır. Bu şekilde bizim irademizi zayıflatacağını düşünenler, mutlak şekilde yanıldıklarını görecekler. Bu anlamda tekrar güvenlik güçlerimize taziyelerimi sunuyorum hem de verdikleri mücadele dolayısıyla bir kez daha takdirlerimi de ifade ediyorum. Bu kararlı mücadelenin sonunda mutlaka milletimiz galip gelecektir " diye konuştu.

  " TERÖR NEREDEN DESTEK ALIRSA ALSIN, HEPSİNE KARŞI MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR "

  Davutoğlu saldırıların Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile PKK işbirliği sonucunda arttığı iddiasının sorulması üzerine ise, "Terör nerede destek alırsa alsın, hangi dış ve iç güçten destek alırsa alsın hepsine karşı mücadelemiz sürecektir. Suriye konusunda da bütün gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Suriye'de doğabilecek bir kaosun Türkiye'yi etkilememesi için de gerekli her türlü tedbiri alıyoruz" yanıtını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir