Euro
15.2108
-0.50%
Dolar
13.6092
0.14%
Altın
792.4100
-0.28%
Borsa
1964
0.68%
Bitcoin
505.503
-3.00%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Bize cevap verdi ama eksik

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyaretiyle ilgili "Bize cevap verdi ama eksik verdi" dedi.
  • 30.11.2014 - 16:29
  Davutoğlu'ndan Bahçeli'ye: Bize cevap verdi ama eksik

  Davutoğlu ndan Bahçeli ye: Bize cevap verdi ama eksik #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Balıkesir il kongresinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi hedef almayı sürdürdü. Başbakan Davuroğlu, Seyit Rıza ve arkadaşlarına terörist diyen Bahçeli'ye "Git bunları Tunceli'de söyle" demesi üzerine Tunceli'ye giden Bahçeli hakkında "Bize cevap verdi ama eksik verdi" yorumunda bulundu. Davutoğlu, şunları söyledi;

  TUNCELİLİ'NİN ELİNİ SIKAMADAN DÖNDÜ

  "Anadolu'yu karış karış dolaşıyoruz. Sünni, Alevi, Türk, Kürt ayrımcılığına karşı Kuvayi Milliye ile birleştirmeye çalışıyoruz. Biz 'Gelin Anadolu'yu Trakya'yı dolaşın' dedik. Bahçeli cevap verdi ama eksik cevap verdi. Tunceli'ye gitti Valilik'te konuştu. Tuncelili'nin elini sıkamadan, gözüne bakamadan Tunceli'den ayrıldı. Gözüne baktıkları, onunla oraya giden partililerdi.

  ARAMIZDAKİ FARK BU

  Ondan birkaç gün önce ben Tunceli'deydim. Cemevine gittim. Muhabbet Ali sofrasına oturdum. Millet mücadelesi sözkonusu olduğunda Sünni, Alevi yan yanadır, kardeştir, kardeş olacaktır. Patnos'a gittim. Orada bu vatanın birliği ve beraberliği için demokrasinin geleceği için 6- 7 Eylül Kobani provokasyonlarına karşı dik duran vatandaşlarımızla konuştum. Orada da gösterdik ki Kuvayi Milliye sözkonusu olduğunda Kürt, Türk kardeştir ayrımcılık yapan kalleştir. Bahçeli gitti valilikte konuştu ayrıldı, biz ise aynen Balıkesir'deki coşku ve bu salondaki aşk gibi gümbür gümbüm merkez ilçe kongresini yaptık ve al bayrakla AK Parti bayrağını birlikte dalgalandırdık. Aramızdaki fark bu."


  Görüş Bildir