Euro
11.0662
-0.01%
Dolar
9.5087
-0.28%
Altın
548.31
-0.3%
Borsa
1.512
0.22%
Bitcoin
565.275
-4.52%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C
  Davutoğlu'ndan canlı yayın sürprizi İZLE

  Davutoğlu'ndan canlı yayın sürprizi İZLE

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, katıldığı Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınının reklam arasında, bir ilke imza atarak eşiyle programa devam etti.
  • Haber Merkezi
  • 05.06.2015 - 03:50

  Davutoğlu ndan canlı yayın sürprizi İZLE #1

  DAVUTOĞLU'NDAN REKLAM ARASI SÜRPRİZİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, reklam arası sonrası sürpriz yaptı. Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile birlikte ilk kez canlı yayına konuk olarak özel hayatlarına ilişkin soruları yanıtladı.

  KIZINDAN SİTEM MESAJI

  Seçim çalışmaları dolayısıyla eve çok geç saatlerde geldiklerini anlatan Sare Davutoğlu, çocuklarının kendilerine gönderdiği mesajı paylaştı. Davutoğlu, "Kızımız bir gün mesaj yazmış. Annecim babacım sizinde bir eviniz var. Evinizde bekleyeniniz var. Bunu hatırlatmak istedim demiş. Eve geç saatlerde gelip sabah erken çıkıyoruz. Uzun süre görüşemiyoruz" dedi.

  Sare Davutoğlu, 'Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun en beğenmediğiniz huyu nedir?' sorusuna da cevap verdi. Soruya tebessüm ederek cevap veren Davutoğlu, "Ben hiç öyle düşünmedim" dedi.

  Araya giren ve "Ben onun yerine cevap vereyim" diyen Davutoğlu ise "dağınıklığım" dedi. Sare Davutoğlu ise "estağfurullah" diyerek karşılık verdi.

  Davutoğlu'ndan canlı yayın sürprizi 1

   

  Davutoğlu'ndan canlı yayın sürprizi 2

  DAVUTOĞLU'NUN GÜNDEME DAİR AÇIKLAMALARI..

  “Bu seçimlerin şifresi, teması nedir?” şeklindeki soru üzerine Davutoğlu, bunun kendisi için “yığınak” kavramı olduğunu söyledi.

  “Askeri bir mücadele yürütüyor değiliz ama 12 yıllık bir birikimimiz var, bu birikimin devamı için biz bir yığınak yapıyoruz” ifadesini kullanan Davutoğlu, şunları söyledi:

  "TÜM MERMİLERİNİ BU SEÇİME SAKLADILAR"

  “12 yıllık birikimi devam ettirip Türkiye’nin kalkınması için bütün gücümüzle tahkim ediyoruz kendi tarafımızı ama daha önemlisi, seçimi bir anlamda birinin bakış tarzıyla değerlendirmek gerekirse, önümüzdeki 4 yıl seçimsiz geçeceği için AK Parti'den kurtulmak isteyenler yığınaklarının tümünü, tabiri caizse, tüm mermilerini bu seçime sakladılar.”

  AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana kazandığı seçim mücadelelerini hatırlatan Davutoğlu, muhalefetin, "Bu seçimi de kaybedersek bunları bir daha durdurma şansı yok. Yığınağımızın tümünü buraya yapalım. Bunu kaybedersek 4 yıl seçim olmadığı dönemde AK Parti bu başarı grafiğini sürdürürse onu durdurmak artık imkansızlaşır” düşüncesiyle telaşa kapıldığını ifade etti.

  "HDP İLE MHP; BİRBİRİNE HİÇ BENZEMEYEN KARDEŞLER BİR ARADA"

  "Birbirine hiç benzemeyen kardeşler bir araya geldi" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "HDP ile MHP'nin aynı potada olacağını düşünebilir miydiniz? Nedir onları aynı potaya sokan? 'Bunu da kaybedersek bir daha bunlara meydan okumamız imkansız' düşüncesi. Çünkü 2015 - 2019 arasında büyük projelerin çoğunu hayata geçireceğiz. 3. Köprü, 3. Havalimanı, otoyollar… Başlamış projeler hayat geçecek. Milli savaş uçağı filan. Bu başarı hikayesi arkasında olan birini durdurmak mümkün olmayacağı için 'Ya şimdi ya hiçbir zaman' diye düşündüler."

  "Demirtaş demokrasi oyunu oynuyor görünüyor ama gerçek mesajları Cemil Bayık, Murat Karayılan veriyor" ifadesini kullanan Davutoğlu, "Çözüm sürecini yöneten AK Parti demokrasi gücü olmuyor, MHP demokrasi gücü oluyor. Darbe yanlısı, 'Genç Subaylar rahatsız' diye başlık atan Cumhuriyet gazetesi demokrasi gücü oluyor, 12 Eylül mantığını savunan ve 28 Şubat'ta açık bir şekilde askeri müdahalenin yanında yer alan Doğan medya demokrasi yanlısı oluyor, AK Parti demokrasi gücü olmuyor" diye konuştu.

  "MASKELER İNDİ"

  Davutoğlu, seçime 2-3 gün kala maskelerin indiğini ifade ederek, "Artık Demirtaş değil Kandil, 'Ben varım' diyor.Kimin koalisyon kuracağını, kimin koalisyon kurmayacağını ben tayin ederim' diyor. 'Kimin ne yapacağını ben bilirim' diyor. Ayrıca da tehdit ediyor 7 Haziran’da. O zaman biz de şunu söyleriz, HDP’ye verilen oy, PKK’ya verilen oydur, Kandil’e verilen oydur ve aynı zamanda HDP’ye verilen oy darbecilere verilen oydur. PKK terör örgütü HDP’nin arkasında, DHKP-C terör örgütünün solisti de CHP’den aday. Bütün bunların arkasında da özellikle İsrail yanlısı bilinen bir uluslararası medya var" şeklinde konuştu.

  "DEMİRTAŞ'IN ZİHNİ BÖLÜNMÜŞ"

  Davutoğlu, HDP’nin Kürtleri, MHP’nin Türkleri, CHP’nin modern Türkler ya da Alevileri tekeline alamayacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

  “Bizim Alevi adaylarımız var ama biz onları Alevi oldukları, Kürt adayları Kürt oldukları, Türk adayları Türk oldukları için listeye koymadık. Bu memleketin insanları oldukları için listeye koyduk. Bu memleketin hakkını verecekleri için listeye koyduk. Son reklam filmimizde millet geliyor derken, Türkler, Kürtler, Sünniler, Aleviler geliyor demiyoruz. Millet geliyor. Doğu Anadolu’dan, İç Anadolu’dan, Karadeniz’den geliyor. Hepsi bunların milletin parçası, unsurları. Tam da oyun burada. AK Parti olmamış olsa Türkiye zihnen bölünecek."

  "Demirtaş’ın zihni bölünmüş. Türkiyelileşmek diyor ama bayrağımızı dalgalandırma konusunda eli titriyor, mütereddit. Kandil ne der diye korkuyor. Dalgalandırmasa, Türkiyelileşemeyecek" diyen Davutoğlu, "Eli titreyenden, zihni titreyenden bu memlekete hayır gelmez. Zihni berrak olacak, eli berrak olacak, ayağı da bu toprağa basacak. Diyarbakır’a basacak bir ayağı, bir ayağı Konya’ya, bir ayağı Rize’ye, bir ayağı İstanbul’a basacak ama sağlam basacak. Bizim özelliğimiz bu. Dışarıda Türkiye üzerine oyun oynayanları oyununu bozuyor bu” görüşünü dile getirdi.

  "Zihni bölünme, filli bölünmeyi getirir" diyen Davutoğlu, şunları söyledi:

  "Biz ayakta duracağız. Onun için baktım ki çıtayı yükseltiyor bu oyunu kuranlar, biz de yükseltiyoruz çıtayı. Onlar böyle bir parçalanma üzerine oynuyor, biz bütünleşme üzerine. Sizin toplamınız kadar ben miting yaparım. Topunuz gelseniz, işte biz burada AK Partiyiz."

  "HALKIMIZ ÇEKİNMESİN, ÖZGÜRCE OY VERSİN"

  "Buradan halkımıza da mesaj veriyorum, çekinmesinler, oylarını kullanırken bütün bu dediklerimi düşünerek kullansınlar" diyen Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Doğu’da, Güneydoğu’daki kardeşlerim kimse sizi tespit edip de cezalandıramaz. Bir tek kişi, bir tek kardeşimizin, vatandaşımızın kılına dokunursa, her türlü tedbiri almakta bir saniye bile tereddüt etmeyiz. Bunu özellikle Demirtaş’ın ve onun arkasında Kandil’in bilmesini isteriz. Türkiye’de böyle tehditlerle, şantajlarla, insanları korkutarak Türkiye’nin kaderini kimse belirleyemez."

  "UYARIYORUM; HERKES SEÇİM SONUÇLARINA SAYGI GÖSTERECEK"

  Seçim güvenliği bağlamında tedbir aldıklarını dile getiren Davutoğu, "Herkesi uyarıyorum. 7 Haziran’da netice ne olursa herkes saygı gösterecek. Yok şu vardı, bu vardı, elinde delil olmadan, spekülatif, manipülatif bir şekilde insanları tahrik etmek söz konusu olursa tedbir alırız. Seçim nihayet milletin huzuru için yapılıyor, bu huzuru yok edecek herhangi bir eyleme göz yummayız. Herkesin evinde rahat oturması, huzur duyması ve seçim gecesi, ertesi gün veya daha sonraki günlerle ilgili kaygı duymadan oy kullanması lazım" diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir