Euro
15.0089
-3.33%
Dolar
13.2146
-3.34%
Altın
750.28
-3.66%
Borsa
1.852
2.36%
Bitcoin
766.013
2.17%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Davutoğlu'ndan Demirtaş'a zor sorular

  Davutoğlu'ndan Demirtaş'a zor sorular

  Şırnak'ta konuşan Başbakan Davutoğlu, PKK'nın şiddetini durdurmaya çalışmayan Demirtaş'ı topa tuttu.
  • Haber Merkezi
  • 26.05.2015 - 18:28

  Davutoğlu ndan Demirtaş a zor sorular #1

  AK Parti'nin Şırnak mitinginde halka hitap eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova Havalimanı açılış töreninin ardından HDP'li Selahattin Demirtaş'ın "Keşke Yüksekova Havaalanı'nın kurdelesini beraber kesebilseydik" sözlerine cevap verdi.

  Demirtaş'ın PKK'nın şiddetini durdurmaya çabalamadığını söyleyen Davutoğlu, Demirtaş'a neden Kadıköy ve Şişli'de kullandığı dili kullanmadığını sordu:

  "SORMAK GEREKMEZ Mİ.."

  "Demirtaş bugün keşke o kurdeleyi birlikte kesseydik demiş. Sormak gerekmez mi yıllardır çalışan o işçilere neden saldırdılar? Niye engel olmadınız? Neden şiddete karşı durmuyorsunuz? Niye gelen her iş makinesini kırmaya çalışıyorsunuz?

  Başbakan Davutoğlu: Demirtaş'ın sınav vaktidir İZLE


  "NİYE KADIKÖY'DEKİ DİLİ KULLANMIYOR"

  Niye Kadıköy'deki dili kullanıp Şişli'deki dili kullanıp buralara gelip PKK'ya ve şiddet yanlılarına dönüp artık şiddeti terk edin demiyor. Demirtaş'ın sınav vaktidir. Eğer şiddete karşıysa bu saldırıları yapanları kınasın.

  "GELİN BU ŞİDDETE SON VERELİM"

  HDP'ye saldırı olduğunda biz kınıyoruz o ne yapıyor? Şimdiye kadar Demirtaş'ın ağzından AK Partililere saldırıda bir şey duymadık. Çağrıda bulunuyorum. Gelin bu şiddete son verelim."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir