Petrol
94.02
-1.14%
Euro
18.2247
-0.16%
Dolar
17.9627
0.03%
Altın
1.028
0.06%
Borsa
2876
0.66%
Bitcoin
434.058
-0.24%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Sen provokatör müsün

  Başbakan Davutoğlu, AK Parti Kastomonu İl Kongesi'nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis'teki direnme çağrısına sert tepki gösterdi.
  • AA
  • 04.02.2015 - 19:22
  Davutoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na: Sen provokatör müsün

  Davutoğlu ndan Kılıçdaroğlu na: Sen provokatör müsün #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Kastomonu İl Kongesi'ne katıldı.  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı grup toplantısında "Yeniden ulusal kurtuluş savaşını başlatmak zorundayız" sözleriyle sokak çağrısı yapmasına sert tepki gösteren Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi;

  SEN PROVOKATÖR MÜSÜN

  "Kılıçdaroğlu, Meclis'te direnme çağrısında bulundu; ey Kılıçdaroğlu, Ana muhalefet lideri misin, yoksa provokatör müsün, tahrikçi misin?"

  Ahmet Davutoğlu: Kılıçdaroğlu sen provokatör müsün

  Davutoğlu, Kastamonu 5. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

  HALKI DİRENMEYE ÇAĞIRDI

  "Birden üçüzler, üç muhalefet partisi, güya birbiriyle birçok konuda anlaşamayan muhalefet partisi liderleri, dün açıklamalarla dediler ki 'Birlikte bu pakete karşı direneceğiz'. Çok çarpıcı bir şeyi dikkatinize getirmek isterim. Dün Kılıçdaroğlu, Mecliste direnme çağrısında bulundu. Halkı direnmeye çağırdı. Aynen Demirtaş'ın 6-7 Ekim olaylarından önce halkı direnmeye çağırması gibi. Ey Kılıçdaroğlu, sen Ana muhalefet partisi lideri misin, yoksa provokatör müsün, tahrikçi misin? İşte söylüyorum, önce Kılıçdaroğlu'na, eğer demokratik bir ülkede hakkını kullanmak istiyorsan, 'Gençlerin önüne geçeceğim' diyor ya, hakkını kullanmak istiyorsan, gençlere veya yaşlılarla kimle yürürsen yürü, o senin tercihin, kanuni kurallar içinde yürüyorsan, ne gösteri yapmak istiyorsan, ne söylemek istiyorsan söylersin.

  TEK PARTİ CHP'Sİ GÜNÜNDE DEĞİLİZ

  Tek parti CHP'si gününde değiliz. İsteyen yürür, görüşünü beyan eder. Tek parti döneminde değiliz. Sizin o 40'lı yılların tek parti döneminde değil yolda yürümek, tek parti ideolojisine aykırı bir tek kelime söz edilemezdi. Kastamonu'da, bütün Anadolu topraklarında birisi istese Ezan-ı Muhammedi'yi aslından okuyamazdı. Camilerde değil sokakta okuyamazdı Kılıdaroğlu.

  Davutoğlu ndan Kılıçdaroğlu na: Sen provokatör müsün #2

  AYNI MUAMELEYİ SEN DE GÖRÜRSÜN

  Yürürsün, kimse de karışmaz, kanuni şartlar içinde. Ama açık söyleyeyim, bu yasa geçtikten sonra eğer eline molotofkokteyli alırsan, Kılıçdaroğlu ya da başka biri, kim olursa olsun, Alioğlu, Velioğlu arasında, Kılıçdaroğlu arasında bir fark yok. Aynı muameleyi sen de görürsün.

  Şimdi soruyorum, molotofkokteyli niye alınır ele, şenlik yapmak için mi, düğün yapmak için mi yoksa birilerini yakmak, bir yerleri yıkmak, terör estirmek için mi? Bu molotofkokteylilye genç bir kızımızın belediye otobüsünde nasıl yandığını biz biliriz.

  BUNU PENSİLVANYA'DAKİ ZAT DESTEKLİYOR

  Kılıçdaroğlu'nun bu direniş çağrısını yaptığı gün, yani dün Pensilvanya'daki zat var ya hani paralel çetenin başındaki zat, New York Times'ta bir makale yayınladı ve bütün muhalefet unsurlarını birleşmeye çağırdı, aynen Kılıçdaroğlu gibi, aynen dün muhalefet adına Demirtaş'ın 'Bütün muhalefet partileri birleşip bu yasayı engelleyelim' dediği gibi, aynen Bahçeli gibi, Türkiye'yi Kuzey Kore'ye benzeten Bahçeli gibi, bu Pensilvanya'daki ihanet çetesinin başı da dün New York Times'ta Türkiye'ye açıkça hakaret eden bir makale yayınladı. Nasıl bir koalisyonla karşı karşıya olduğumuzu görüyor musunuz? Nasıl bir koalisyonla mücadele etmek zorunda olduğumuzu görüyor musunuz?

  Bir tarafta Türkiye'de farklı siyasi kanaatlere sahip olduğunu iddia eden üç parti, mesele milletin huzuru, asayişi söz konusu olduğunda, o huzuru bozmak için bir araya gelmeye karar veriyorlar, diğer taraftan da bunu destekleyen ses, bunu destekleyen söz Philadelphia'dan, New York'tan geliyor."

  Kemal Kılıçdaroğlu sokak çağrısı yaptı haberiDavutoğlu ndan Kılıçdaroğlu na: Sen provokatör müsün #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir