Euro
15.2606
-0.18%
Dolar
13.6144
0.18%
Altın
794.1200
-0.06%
Borsa
1965
0.72%
Bitcoin
502.047
-2.94%
3ºC
İstanbul
Bulutlu 3 C

  Davutoğlu'ndan Mescid-i Aksa telefonu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mescid-i Aksa'da yaşanılan olaylar hakkında Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile telefonda görüştü.
  • 07.11.2014 - 15:30
  Davutoğlu'ndan Mescid-i Aksa telefonu

  Davutoğlu ndan Mescid-i Aksa telefonu #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile telefonda görüştü.

  MESCİD-İ AKSA İÇİN DUA ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

  Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Davutoğlu, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile görüşmesinde, cuma gününde Türkiye'de tüm Müslümanların Filistin ve Mescid-i Aksa için dua ettiğini söyledi. Uluslararası toplum nezdinde süren girişimlerin ele alındığı görüşmede, Davutoğlu, Türkiye'nin başta BM olmak üzere tüm uluslararası platformlarda Filistin davasına her türlü desteği vereceğini bildirdi. Davutoğlu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin davasının en önde gelen savunucusu olacağını bildirdi.

  DAVUTOĞLU, OLAYLAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

  Davutoğlu ile Meşal görüşmesinde de, Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylar ele alındı. Meşal, Türk halkının her zamanki gibi vakur duruşunun ve desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, Başbakan Davutoğlu'na bir gün önce yaptığı açıklama için de teşekkür etti. Davutoğlu'nun, Abbas ve Meşal ile mevcut durumla ilgili de görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi.


  Görüş Bildir