Euro
10.8333
0.77%
Dolar
9.2867
0.81%
Altın
533.73
1.13%
Borsa
1.43
-0.2%
Bitcoin
613.400
2.73%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Davutoğlu'ndan ticaret müşavirlerine çalışma önerisi İZLE

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3.Ticaret Müşavirleri toplantısında yaptığı konuşmasında "Çalışan ticaret müşavirleri görmek istiyoruz" vurgusunda bulunarak "Bize mazeretli gelmeyeceksiniz. 24 saat yetmiyorsa 25'nci saati bulacaksınız" dedi.
  • 05.01.2015 - 14:24
  Davutoğlu'ndan ticaret müşavirlerine çalışma önerisi İZLE

  Davutoğlu ndan ticaret müşavirlerine çalışma önerisi İZLE #1

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3. Ticaret Müşavirleri toplantısında konuştu. Davutoğlu, ticaret müşavirlerinin aktif olarak alanda çalışması gerektiğini söyledi.

  "Ofisinde 5 saatini geçiren ticaret müşaviri, vazifesini tam yapmıyor demektir. Alanda, piyasalarda olacaksınız. Bize mazeretli gelmeyeceksiniz" diyen Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti;

  "4 yöntem, alandan sizlerden hizmet beklediğimiz ve yoğun bir şekilde çalışarak Türk ekonomisine katkı beklediğimiz 4 ana alan, mutlaka takip etmeniz gereken 4 ana alan. Birincisi küresel ekonomik değişim ve bulunduğunuz ülkenin konumu. Dünyadaki küresel ekonomik değişimi yakından takip etmeniz o ülke perspektifinden Ankara'ya aktarmanız.

  MEMUR MANTIĞINI DEĞİŞTİRMEMİZ LAZIM

  İkincisi Türkiye'nin makro stratejik hedeflerini ekonomik açıdan doğru anlamak ve bu makro stratejik hedeflerle bulunduğunuz ülke ile sağlıklı bir ilişki kurmak. Hiçbir tedirginlik göstermeden iş dünyamızla birlikte bulunduğunuz ülkelerde çalışmalar ağırlık vereceksiniz. Oradaki iş dünyası ile yakın ilişki içinde olacaksınız. Yani büyükelçilik binasında oturup ya acaba ne zaman bana bir telefon gelir Ankara'dan. Ne talimat gelir diye beklemek ticaret müşavirliğinin yapacağı bir iş değildir. Klasik memur mantığını değiştirmeniz lazım.

  Davutoğlu'ndan ticaret müşavirlerine çalışma önerisi İZLE

  ÇALIŞAN TİCARET MÜŞAVİRLERİ GÖRMEK İSTİYORUZ

  Bulunduğunuz ülkede iş dünyası ve bürokrasi ile yakın ilişki içinde olmalısınız. Her kapıyı çalmak kapalıysa, bacadan girmek gerekir gerekirse. Bıkmadan usanmadan çalışan ticaret müşavirleri görmek istiyoruz.

  24 SAAT YETMİYORSA 25'NCİ SAATİ BULACAKSINIZ

  Ofisinde 5 saatini geçiren ticaret müşaviri, vazifesini tam yapmıyor demektir. Alanda, piyasalarda olacaksınız. Bize mazeretli gelmeyeceksiniz. 24 saat yetmiyorsa 25'nci saati bulacaksınız. Haftada 7 gün yetmiyorsa 8'nci günü bulacaksınız. Ama mutlaka geçmişte kaybedilmiş zamanı telafi etmek üzere gece ve gündüz faaliyet içinde alanda aktif olarak çalışacaksınız."

  Davutoğlu ndan ticaret müşavirlerine çalışma önerisi İZLE #2

  "KARAYİP ADALARI'NDA DA BÜYÜKELÇİLİK AÇACAĞIZ"

  Türkiye'nin komşu ülkelerle olan ilişkilerini arttırmada kararlı olduğunu ve Türkiye'nin büyükelçilikler açmaya devam edeceğini de belirten Davutoğlu, "Karayip Adaları'nda da büyükelçilik açacağız" dedi.


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir