Davutoğlu'nun Ak Parti İstişare Toplantısı konuşması

davutoğlu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti İstişare Toplantısı'nın kapanışında partililere hitap etti.

Davutoğlu'nun konuşmasının satır başları;

Üç konuda derinlemesine tartışma yapma kararı aldık. Birincisi çözüm süreci, ikincisi dış politikada bölgede yaşanan gelişmeler. üçüncüsü ise küresel ekonomi. Dün geniş kapsamlı istişareler yaşandı.

ÇÖZÜM SÜRECİ

Çözüm süreci sadece Türkiye için değil bölgemiz için en önemli bir başarı hikayesidir. Her ne sebeple olursa olsun, kim sabote etmek isterse istesin mutlaka kararlılıkla sürdürülecektir. Çünkü bizim için bu mesele milletimizin bütünleşmesi bakımından önemlidir, ülkemizin bekası açısından kaçınılmazdır. Bu ülkenin her bir santimetre karesinde sadece ve sadece milletten meşruiyetini almış siyasi iktidarın teminatı altında olan kamu düzeni egemen olacaktır, her bir bölgesinde. Kamu düzeni ile çözüm süreci arasında bir tür ikilem oluşturmaya çalışanlara fırsat verilmeyecektir. Türkiye'nin her bir bölgesinde kamu düzeni hakim olacaktır. AK Parti'nin istişare toplantısında Türkiye'nin her kesimi temsil ediliyor. HDP'nin en barışçıl açıklamaları bile sadece belli bölgedeki vatandaşlarımıza hitap ediyor.

Davutoğlu'nun Ak Parti İstişare Toplantısı konuşması

"HİÇBİR PARALEL YAPILANMAYA İZİN VERİLMEYECEKTİR"

AK Parti oldukça hiçbir vesayetçi, hiçbir paralel yapılanmaya izin vermeyecektir. Çevremizdeki yangının ülkemize sirayet etmemesi için her türlü tedbiri alacağız.

"TÜRKİYE HİÇBİR DÖNEMDE HERHANGİ BİR RADİKAL GRUBU DESTEKLEMEMİŞTİR"

Türkiye hiçbir dönemde, hele hele AK parti dönemlerinde herhangi bir radikal grubu, terör grubunu, şiddet grubunu desteklememiştir, desteklemeyecektir.

TÜRKİYE EKONOMİSİ

Ekonomi alanında son derece verimli fikir alışverişi yaptık. Dünya piyasaları daralıyor, ciddi sıkıntılar var. Ama ekonomimizden güzel haberler geliyor. Türkiye ekonomisinin temel kaynağı insan kaynağıdır. Önümüzdeki günlerde 25 sektörel değişim programı açıklanacak. Bizden hiç kimse seçim gerekçesiyle ekonomik disiplinden vaçgeçmemizi beklemesin.Davutoğlu'nun Ak Parti İstişare Toplantısı konuşması

ÇATIŞMA ÇIKARMAK ONLARA, ÇÖZÜM BULMAK BİZE YAKIŞIR

Önümüze engeller çıkaracaklar biliyoruz ama onlar da bilsin ki biz bu engellere karşı vizyonlar üreteceğiz. Çatışma çıkarmak onlara, çözüm bulmak bize yakışır. Allah bizi bu yoldan ayırmasın."